“Коктебель” купила компанія родича директора Служби зовнішньої розвідки РФ Наришкіна

Дата: 26 Січня 2021
A+ A- Підписатися

26 січня на незаконному аукціоні окупаційна влада Криму продала завод маркових вин “Коктебель” за 110 млн рублів. Державна власність України дісталася компанії-орендарю підприємства – ТОВ “Завод марочних вин “Коктебель”, що належить Михайлу Якубчику, “водно-винному королю” із Санкт-Петербурга та брату дружини директора Служби зовнішньої розвідки РФ Сергія Наришкіна.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань (ЦЖР). 

Як зазначено на офіційному порталі РФ для розміщення інформації про проведення торгів, в аукціоні також брали участь ТОВ “НТЦ “Кристаллкор” (Санкт-Петербург) і фізична особа Андрій Шкловський і Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб РФ, він є засновником ТОВ "Бонусмолл" у м. Перм..

На торги виставили 73 нежилі будівлі, виробничі цехи, побутівки й інші об’єкти нерухомості заводу та земельні ділянки, на яких вони розташовані.

Згідно з документацією, виставлені на продаж об’єкти перебувають в оренді в ТОВ “Завод марочних вин “Коктебель”.

“Коктебель” – підприємство первинного і вторинного виноробства. Виробляє сухі, напівсухі й напівсолодкі вина, портвейни. У заводу є свої виноградники площею близько 1 000 га і місткісний парк не менш ніж 5 мільйонів літрів для виробництва тихих вин і не менш ніж 6 мільйонів літрів для виробництва десертних вин і портвейнів.

У енотеці “Коктебеля” зберігається близько 250 тисяч пляшок вина, створених виноробами заводу в різні роки.

Як писав ЦЖР у матеріалі “Бариги”, 99% капіталу в ТОВ “Завод марочних вин “Коктебель” належить ТОВ “Гатчинський спиртовий завод” Михайла Якубчика – “водно-винного короля” із Санкт-Петербурга. Ще 1% – його дружині Олені. Михайло Якубчик – брат дружини Сергія Наришкіна, нині директора Служби зовнішньої розвідки РФ, у 2011–2016 роках спікера Держдуми Росії.

Напередодні аукціону Мінреінтеграції заявило, що він юридично нікчемний. Усі, хто братиме участь у незаконному аукціоні з продажу заводу, порушать українське законодавство, будуть притягнуті до відповідальності та потраплять під українські та міжнародні санкції.

За даними Регіонального центру прав людини, станом на липень 2020 року 3 952 громадянина України в Криму постраждали від порушення їхніх майнових прав. 

Раніше адвокат Микола Кіккас розповів, куди громадяни можуть скаржитись, якщо окупаційна влада відбирає землю в Криму. Також українські правозахисники оприлюднили алгоритм дій для потерпілих унаслідок виконання де-факто владою Криму указу №201. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: