Київська влада нічого не робить задля попередження смогу – еколог
Аби попередити утворення небезпечного для життя і здоров’я смогу у Києві міська влада мала б здійснити низку заходів, але не зробили цього.
Про повідомив в коментарі ГолосUA глава Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.
“Необхідно зменшувати кількість машин і розвивати екологічно безпечні види міського транспорту – метро, трамваї, тролейбуси. Збільшувати площі зелених насаджень, а не зменшувати їх, як це відбувається в Києві. Ситуація дуже серйозна, а робити ніхто нічого не хоче. У нас же робиться все навпаки: екологічно чистого транспорту все менше, трамваї практично всі зняли, площі зелених насаджень скорочуються, зате все більше і більше автомобілів”, – сказав експерт.
У той же час він зауважив, використовувати методи розсіювання такого смогу дуже дорого.
За його словами, не врятують від смогу і індивідуальні засоби захисту.
Раніше у Державній службі з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів пояснили, що смог у столиці з’явився через високу температуру та через відсутність опадів і вітру.
При збереженні високого температурного режиму, за відсутності тривалих опадів та вітру рівень забруднення атмосферного повітря буде зростати, пояснюють у держслужбі.
Це може сприяти загостренню хронічних хвороб верхніх дихальних шляхів, легенів, серцево-судинної системи, алергічним проявам, у тому числі бронхіальної астми у людей.
Головне управління Держпродспоживслужби в Києві рекомендувало київській владі за можливості обмежити рух автотранспорту на центральних вулицях міста. Особливо це стосується вантажного транспорту. При цьому рух на центральних автомагістралях має бути безперервний, без утворення заторів.
Також покращити ситуацію, як стверджують фахівці, можна за допомогою щоденного поливу автошляхів, прибудинкових територій і зелених зон біля будинків у ранкові та вечірні години.