Кабмін визначив розмір виплат за третю та кожну наступну дитину

Дата: 13 Березня 2019
A+ A- Підписатися

З 1 квітня поточного року багатодітні сім’ї після народження третьої та наступних дітей отримуватимуть додаткову допомогу.

Відповідне рішення уряд ухвалив на черговому засіданні, повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики. 

За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, багатодітні сім’ї нині мають високі шанси потрапити до списку малозабезпечених, а тому додаткові виплати запроваджують задля унеможливлення цього процесу. 

Кожна багатодітна сім’я на третю, четверту, п’яту і наступних дітей до шести років отримає щомісячну допомогу від держави в розмірі прожиткового мінімуму на дитину до шести  років. Розмір виплати з 1 квітня 2019 року – 1626 гривень на місяць на одну дитину. З 1 липня 2019 року – 1699 гривень на дитину, з 1 грудня 2019 року – 1779 гривень на місяць“, – розповів чиновник. 

За даними єдиного обліку багатодітних сімей, в Україні станом на 1 січня 2019 року налічили понад 334 тисячі родин, у яких виховується майже 1 мільйон 131 тисяч дітей. Нові виплати з квітня отримуватимуть на майже 159 тисяч дітей. Допомогу призначатимуть та виплачуватимуть органи соцзахисту за місцем проживання сім’ї за рахунок бюджетних коштів. Уряд у такий спосіб планує за рік виплатити близько 2,4 мільярда гривень. 

Як відомо, ще в травні минулого року уряд розширив допомогу сім’ям з новонародженими: зокрема, тепер після виписування з пологового будинку батьки отримують “пакунок малюка” з необхідними в перші місяці життя речами, а ті, хто має дітей до трьох років, можуть скористатися компенсацією, якщо офіційно найняли на роботу няню. За словами Реви, наразі пакунки отримали 144 тисяч сімей, а у 2019 році їх планують видати ще більше – 310 тисяч.

У свою чергу прем’єр-міністр Володимир Гройсман наголосив, що підтримка сімей стала одним з пріоритетних напрямів роботи уряду. 

“Українців має бути більше. Для цього ми створюємо як нові стандарти життя, так і механізми соціальної підтримки. Серед них – програми “Пакунок малюка”, “Муніципальна няня”, підтримка дітей-сиріт: минулого року вперше придбали 829 квартир для тих, хто виховувався лише в дитячих будинках”, – зазначив він. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: