Як протидіяти цькуванню, вчителі зможуть дізнаватися з онлайн-курсу
Правозахисники розробили онлайн-курс “Недискримінаційний підхід у навчанні” для вчителів молодших класів, який включатиме окремий модуль із запобіганню та протидії булінгу.
Про це на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомила координаторка проекту зі створення онлайн-курсу, голова ГО “Студена” Анастасія Мельниченко.
За її словами, курс складатиметься з 9 модулів, у яких вчителям та батькам надаватимуть практичні поради, як протидіяти дискримінації у школах.
Анастасія згадала, як її син-другокласник почувався у школі некомфортно, через те, що мав розказувати вірш, де мама з татом живуть разом, в той час, як його батьки розлучені. Тобто навчання побудоване таким чином, щоб показати: нормальна родина – це повна родина. А це вже і є дискримінація.
“Мета курсу – зробити школу безпечним середовищем для всіх, незалежно від статі, орієнтації, кольору шкіри чи національності”, – говорить Анастасія Мельниченко.
Курс викладатимуть досвідчені експерти та експертки з недискримінації. Такі як адвокатка, журналістка, письменниця та посол доброї волі ООН Лариса Денисенко, керівник відділу нових медіа ГО “Інтерньюз Україна” Віталій Мороз, тренерка з питань протидії всім формам дискримінації і ксенофобії у проекті ГО “Донбас СОС” Галина Корнієнко.
Створенню курсу передувало опитування серед вчителів молодших класів щодо того, які саме знання та інструменти вони хотіли б отримати з онлайн-курсу. Найбільше запитів було з питання протидії булінгу (цькуванню) у школах. 62% вчителів відповіли, що стикались із цькуванням протягом останніх 3-х місяців.
Спочатку автори курсу не планували робити про це окремий модуль. Але з огляду на попит його вирішили включити.
Кошти на цей додатковий модуль вдалось зібрати на платформі “Спільнокошт” за 4 дні. 18 благодійників загалом пожертвували 82 тисячі гривень.
При цьому в рамках проекту буде не лише онлайн-лекція щодо протидії цькуванню, а й зворотній зв’язок. Психологи та корекційні педагоги протягом курсу консультуватимуть вчителів щодо дій в їхніх конкретних випадках.
“Ми хочемо запустити платформу, на якій кожен учень зможе анонімно публікувати свою історію і отримувати одразу в онлайн-режимі коментарі від психолога”, – розповіла Анастасія Мельниченко.
У рамках курсу вчителям також розкажуть про важливість критичного мислення, толерантність та антидискримінаційні інструменти. Ще один акцент робитимуть на стилях викладання і комунікації вчителів з дітьми.
“Це слот, який стосується того, як, на яких прикладах вчителі спілкуються з дітьми – щоб не було травмування за стереотипізацією; щоб діти, які виховуються у різних формах родин, не почувались травмованими і приниженими у класі; щоб вчителі враховували, що всі ми різні, але права у нас мають бути однакові”, – наголосила Лариса Денисенко.
“Вчителі – це дуже різна аудиторія і незалежно від віку вони мають свої уявлення, свої стереотипи. І зрушити їх з тих стереотипів, на яких вони стоять, дуже важко, але це можливо”, – додала Галина Корнієнко.
Безкоштовно пройти курс можна буде на платформі EdEra. Запустити курс планують у травні цього року.