Європейський суд отримав позов проти Росії у справі MH17

Дата: 25 Травня 2016
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) отримав позов проти Росії від рідних авіакатастрофи рейсу МН-17, яка сталась на Донеччини 17 липня 2014 року.

Про це повідомила “РИА Новости” прес-служба суду.

Серед заявників 33 людини, які є рідними жертв з Малайзії, Австралії і Нової Зеландії.

Прес-служба не повідомила, коли саме суд планує розглянути цю скаргу.

Повідомляється, що заявники звинувачують Росію в порушенні статті 2 (право на життя), статті 3 (недопущення нелюдського і такого поводження, що принижує гідність) і статті 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Європейської конвенції з прав людини.

Раніше повідомлялось, що позов проти Росії і президента Володимира Путіна в ЄСПЛ надіслала 9 травня австралійська юридична фірма LHD Lawyers.

Адвокат рідних жертв Джеррі Скіннер в інтерв’ю Reuters заявив, що загальна сума компенсації, яку в ЄСПЛ вимагатимуть постраждалі від Росії, сягає $330 мільйонів ($ 10 млн за одного загиблого пасажира).

“Ніщо не відбувається в Росії без його (Путіна – ред.) схвалення, тому опосередковано – він відповідальний”, – пояснює адвокат, додаючи, що він упевнений в успіху своєї справи. При цьому він допускає, що розгляд справи може зайняти роки.

Позов підкріплений показами свідків, фотографіями, відеозаписами і даними геолокації.

“Є всі необхідні матеріали, і навіть без російських даних я з упевненістю можу заявити, саме через росіян сталося те, що сталося”, – сказав він.

Раніше повідомлялось, що волонтери-розслідувачі Bellingcat скоротили список підозрюваних до 20 людей, які можуть бути причетні до збиття MH17.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: