ЄСПЛ визнав порушенням свободи слова вирок російському блогеру за коментар

Дата: 30 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини визнав порушення свободи вираження поглядів у справі блогера, який першим у Росії був засуджений за коментар в інтернеті.

Відповідне рішення у справі “Савва Терентьєв проти Росії” суд ухвалив 28 серпня, повідомляється на офіційній сторінці коаліції “За вільний інтернет”.

Заявник, блогер із Сиктивкара Савва Терентьєв, різко висловився щодо поліції в коментарях під блогом місцевого журналіста під час дискусії щодо законності дій поліцейських з обшуку місцевої опозиційної газети. Він був засуджений російськими судами до позбавлення волі на один рік (умовно) за статтею 282 Кримінального кодексу РФ (розпалювання ненависті або ворожнечі).

Проаналізувавши характер, контекст та можливі наслідки висловлювань, а також наведені національними судами аргументи на користь засудження, Європейський суд визнав, що було порушення статті 10 Європейської конвенції, яка захищає свободу слова.

Зокрема, Європейський суд зазначив, що попри досить різкі висловлювання, які використовував заявник, за наявних обставин їх не можна було вважати такими, що могли заподіяти реальну шкоду працівникам поліції.

“Не кожен коментар, який може бути сприйнятий як образливий окремими особами чи групами, виправдовує застосування кримінального покарання у формі позбавлення волі. Тим паче державні службовці, виконуючи офіційні функції, повинні бути більш толерантними до критики”, – йдеться в рішенні суду.

Крім цього, Європейський суд відзначив важливу роль інтернету в забезпеченні свободи вираження поглядів і вказав, що, оцінюючи вплив онлайн-публікацій та їх можливі наслідки, потрібно враховувати статус і впізнаваність того, хто публікує, та охоплення аудиторії розміщеною інформацією.

Рішення наразі не є остаточним і може бути переглянуте Великою палатою Європейського суду.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: