Іранська влада не висуватиме обвинувачень студентці, яка зняла одяг на знак протесту

Дата: 20 Листопада 2024
A+ A- Підписатися

Іранська влада заявила, що не висуватиме звинувачень жінці, яка роздяглася до спідньої білизни під час акції протесту проти обов’язкового носіння хіджаба в університеті Тегерана.

Про це пише BBC.

Фото: Amnesty Iran

На початку листопада в соціальних мережах з’явилося відео, на якому жінка, яку місцеві медіа ідентифікували як Аху Дар’яї, знімає одяг на території університетського містечка. Після чого її силоміць затримують. 

Організація студентського руху, яка першою оприлюднила відео арешту, повідомила, що Аху Дар’яї почала конфліктувати з працівниками служби безпеки через відсутність хіджаба. У результаті суперечки роздяглася на знак протесту.

Після затримання іранська влада заявила, що Дар’яї нібито “хвора” і тому її доставили до психіатричного відділення.

Це не перший випадок, коли іранська влада називає жінок, які протестують проти законів про обов’язкове носіння хіджаба, людьми з психічними порушеннями.

Після затримання Дар’яї іранські активісти в соціальних мережах засудили дії влади, які, на їхню думку, спрямовані на те, щоб дискредитувати активісток жіночого руху. Amnesty International стала однією з організацій, які вимагали її негайного і безумовного звільнення.

Зрештою, 19 листопада речник іранської судової системи розповів, що жінка отримала лікування в лікарні та повернулася до родини.

“Зважаючи на те що її відправили до лікарні, де з’ясувалося, що вона хвора, її передали родині. Проти неї не порушили жодної судової справи”, – заявив представник судової влади Асгар Джахангір.

Одна жінка, яка виїхала з Ірану до Канади 2018 року, розповіла, що іранський режим тиснув на її родину, змушуючи визнати, що вона має психічні роздали.

“Моя родина цього не зробила, але багато сімей під тиском ідуть на це, вважаючи, що в такий спосіб краще захистять своїх близьких. Так Ісламська Республіка намагається дискредитувати жінок, ставлячи під сумнів їхній психічний стан”, – розповіла Азам Джанграві, яка виїхала з країни після того, як її засудили до трьох років ув’язнення за зняття хіджаба під час протесту.

Після Ісламської революції 1979 року для жінок в Ірані стало обов’язковим покривати волосся та вдягатися скромно.

Нагадаємо, що влада Ірану оголосила про відкриття “клініки лікування” для жінок, які порушують закони про обов’язкове носіння хіджаба.

Перша в Ірані консультаційна клініка, спеціально створена для просування законів про обов’язкове носіння хіджаба, надаватиме “наукове та психологічне лікування” для жінок, які відмовляються від носіння хіджаба, зазначила посадовиця, що займатиметься цією установою, – керівниця відділу в справах жінок і сім’ї Тегеранського штабу з пропаганди чеснот і запобігання порокам Мехрі Талебі Дарестані.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter