Інститут судових експертиз встановив суму збитків України від тимчасової окупації Росією Криму

Дата: 14 Квітня 2023
A+ A- Підписатися

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз (КНДІСЕ) встановив суму збитків, завданих Україні внаслідок тимчасової окупації Росією Кримського півострова. Станом на кінець січня 2022 року ця сума сягнула понад 106 мільярдів доларів США (понад 3 трильйони гривень).

Про це повідомляє пресслужба КНДІСЕ у своєму Telegram.

Вид на тимчасово окуповане місто Керч

Серед об’єктів експерти інституту дослідили:

  • грошові активи,
  • рухоме та нерухоме майно,
  • земельні ділянки,
  • факти незаконного користування Росією корисними копалинами та континентальним шельфом, які належать Україні. 

В установі звернули увагу, що внаслідок тимчасової окупації Криму Україна втратила мистецькі колекції, картини, манускрипти, архівні документи, релігійні та культові предмети, що належали українським культурним та науковим державним установам, музеям, бібліотекам та архівам.

Крім того, тимчасово окуповані національні природні парки, заповідники та пам’ятки архітектури, такі як Ханський палац, Бахчисарайський палацово-парковий комплекс, фортеця Чуфут-Кале тощо.

“Всі ці об’єкти мають велике історичне, культурне та туристичне значення для нашої держави”, – мовиться у повідомленні.

Експерти вели розрахунки на базі даних від міністерств та відомств України. Найбільше втрат зазнали:

  • НАК “Нафтогаз” – понад 395 млн грн,
  • Державне управління справами – понад 180 млн грн,
  • Міністерство екології та природних ресурсів – понад 140 млн грн,
  • Міністерство оборони України – понад 75 млн грн.

Інститут наголосив, що підраховані збитки є безпрецедентними в історії України, і сума ще не є остаточною. Фахівці проводитимуть додаткові дослідження, обрахунки та врахування у загальних збитках суми упущеної вигоди. 

“Україна має право вимагати відшкодування збитків від Росії відповідно до міжнародного права та рішень міжнародних судів. Висновки експертів надалі будуть використані для обґрунтування розміру відшкодування та притягнення винних осіб до відповідальності за вчинення кримінальних злочинів”, – пояснюється у повідомленні.

У квітні ZMINA повідомляла, що Арбітражний трибунал Постійної палати Третейського суду в Гаазі зобов’язав РФ виплатити п’ять мільярдів доларів компенсації за збитки та втрачене майно “Нафтогазу” у Криму, починаючи з 2014 року.

Раніше окупаційний очільник “парламенту” Криму Володимир Константинов заявив, що планує розширити список підприємств, квартир, що належать українським громадянам, і земельних ділянок, які потраплять під “націоналізацію” на окупованому півострові. Отримані кошти окупанти планують витратити на геноцидальну війну проти України

В українській правозахисній організації “Крим SOS” назвали воєнним злочином нову хвилю “націоналізації”, яку розпочала окупаційна влада на півострові.

У правозахисній організації нагадують, що будь-які акти й рішення російської влади на тимчасово окупованому півострові не мають сили з погляду українського законодавства та вважаються юридично нікчемними. Громадяни України, чиє майно було незаконно вилучене, можуть звернутися до прокуратури України для фіксації цього воєнного злочину.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter