Імпорт Китаєм російської нафти досяг рекордного рівня
У травні імпорт Китаєм сирої нафти з Росії зріс на 55% у річному вимірі, досягнувши рекордного рівня. Таким чином Росія вийшла на перше місце з постачання сировини до Китаю, випередивши Саудівську Аравію.
Про це пише Reuters із посиланням на дані Головного митного управління Китаю.
За підсумками травня імпорт російської нафти, включаючи постачання трубопроводом Східний Сибір – Тихий океан і морські перевезення з європейських та далекосхідних портів Росії, становив майже 8,42 млн тонн.
Цей показник еквівалентний приблизно 1,98 млн барелів на добу та на 25% більше, ніж 1,59 млн барелів на добу у квітні.
Таким чином Саудівська Аравія стала другим найбільшим імпортером російської нафти. За підсумками травня обсяги постачання збільшилися на 9% у порівнянні з показником травня минулого року і становили 7,82 млн т, або 1,84 млн барелів на добу.
“Ці дані показують, що Москва може знайти покупців на свою нафту, незважаючи на західні санкції, хоча їй доводиться знижувати ціни. І хоча загальний попит на сиру нафту в Китаї був обмежений через COVID-обмеження та уповільнення економіки, провідні імпортери, включаючи нафтопереробного гіганта Sinopec і трейдера Zhenhua Oil, активізували закупівлю дешевшої російської нафти на додаток до поставок з Ірану та Венесуели”, – повідомляє агентство.
Як відомо, постачання нафти з Росії в Індію та Китай досягло рекордних значень, а Азія стала найбільшим покупцем російської сировини.
Напередодні польський уряд закликав до додаткових санкцій проти Росії напередодні зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі.
Нагадаємо, Російська Федерація під час повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населення, воєнними злочинами та злочинами проти людяності.
Нагадаємо, з 24 лютого до 15 червня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 4 452 випадки загибелі та 5 531 випадок поранень цивільного населення України після повномасштабного російського вторгнення. Серед загиблих – 1 712 чоловіків, 1 144 жінки, 107 дівчаток та 106 хлопчиків, а також 67 дітей та 1 316 дорослих, стать яких поки що невідома. Крім того, поранені 1 130 чоловіків, 785 жінок, 124 дівчинки, 163 хлопчики, а також 172 дитини та 3 157 дорослих, стать яких невідома. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. Згідно з оцінкою Міжнародної організації з міграції ООН (МОМ), ще 7,7 мільйона громадян України вважаються внутрішньо переміщеними особами, тобто вони залишилися в країні, але були змушені виїхати з власного будинку.