ІМІ: У квітні свободу слова в Україні порушували 18 разів

Дата: 06 Травня 2020
A+ A- Підписатися

У квітні в Україні зафіксували 18 випадків порушень свободи слова, з яких 16 стосувалися фізичної агресії проти журналістів.

Про це повідомили в Інституті масової інформації. 

Порушення зафіксували в 11 регіонах країни, а лідерами в списку порушників стали Київ (п’ять) та Дніпропетровщина (три). У квітні утиску своїх прав зазнали 14 журналістів та шість журналісток. Найбільше журналісти зазнавали утиску своїх прав під час висвітлення дотримання умов карантину: із загальної кількості зафіксованих порушень 12 стосувалися саме таких випадків.

Так, наприклад, у столичному Гідропарку знімальні групи телеканалів ZIK та “Еспресо ТБ” зазнали нападу з боку невідомих чоловіків під час інспектування дотримання умов карантину; біля Кабміну правоохоронці напали на журналіста Громадського Богдана Кутєпова. Крім того, ІМІ зафіксував перешкоджання журналістам з боку місцевої влади, яка не пускала їх на свої сесії, що, зокрема, відбувалися на відкритій території. Недопуск влада пояснювала карантинними заходами. Водночас журналісти повідомляли про вибірковість у допуску на сесії та незабезпечення отримання ЗМІ інформації іншим способом.

Відзначились у квітні, за словами експертів, представники церков. В Одесі охоронець Іллінського чоловічого монастиря УПЦ МП напав на фотокореспондентку інтернет-видання “УСІ” Владиславу Швець, що знімала репортаж про підготування до Великодня. Охоронець штовхнув її та вибив камеру.

Також секретар Чернівецько-Буковинської консисторії УПЦ МП архімандрит Микита прийшов до редакції “Молодого буковинця”, коли дізнався про публікацію на сайті видання матеріалу про те, що в керівника єпархії пневмонія, кашляв там, а потім звернувся до Служби безпеки України з проханням закрити редакцію газети “Молодий буковинець” на повний карантин. 

Нагадаємо, що протягом березня-квітня експерти ІМІ зафіксували 15 порушень свободи слова, пов’язаних з дією карантину, оголошеного через пандемію коронавірусу. Загалом з початку року Інститут масової інформації зафіксував 80 порушень свободи слова, 40 випадків перешкоджання, 10 випадків побиття та сім – погроз.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: