Харківський прайд цього року відбудеться у вересні

Дата: 07 Серпня 2020
A+ A- Підписатися

З 4 до 13 вересня включно в Харкові відбудеться другий ЛГБТ-прайд. 

Про це організатори повідомили у фейсбуку. 

English below?️‍? ХарківПрайд — наймасштабніша ЛГБТ-подія Східної України, яка створена для захисту рівних прав та…

Опубліковано KharkivPride Середа, 5 серпня 2020 р.

У межах прайду, гаслом якого став вислів “Це важливо для всіх”, організатори обіцяють провести освітні й розважальні заходи, а також декілька публічних дискусій. Завершиться правозахисний фестиваль у місті Маршем рівності. Активісти, які влаштовують прайд, цього року також висунули декілька вимог до влади й міста, зокрема вимагають забезпечити рівний доступ до державних послуг, незалежно від сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, а також розслідувати на належному рівні злочини на ґрунті ненависті щодо ЛГБТ-українців та інших уразливих груп.

Нагадаємо, що у вересні минулого року Марш рівності вперше відбувся в Харкові. До правозахисної ходи тоді долучилися понад три тисячі людей. Проведення маршу в місті намагався заборонити міський голова Геннадій Кернес, однак згодом влада Харкова вирішила не звертатися до суду з проханням заборони, а допомогти з організацією та безпекою фестивалю.

Незадовго до анонсу цьогорічного прайду праворадикальна організація “Традиція і порядок” закликала своїх однодумців замислитися щодо застосування “немирних” способів протесту проти організаторів та учасників. ЛГБТ-активісти у Харкові неодноразово ставали жертвами нападів ультраправих молодиків з угруповань “Традиція і порядок” та “Фрайкор”.  

У травні 2019 року вони ввірвалися на закритий захід, присвячений підготуванню до проведення Маршу рівності в місті. Також вони зірвали ЛГБТ-вечірку, де мали презентувати дружні до спільноти проєкти в Харкові, а ще раніше вибили вікна, закидали димовими шашками та розпилили газові балончики в ком’юніті-центрі під час дискусійного клубу. Організація неодноразово зверталася до правоохоронних органів із заявами про дискримінацію, інциденти та злочини ненависті, утім жодних зрушень у цих справах не відбулося. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter