Марш рівності у Харкові: ультраправі напали на учасників, поліція відкрила два провадження
Марш рівності, який відбувся в центрі Харкова 15 вересня, зібрав близько 3 тисяч людей.
Про це повідомили організатори ходи у фейсбуку.
НА ПЕРШИЙ ХАРКІВПРАЙД ВИЙШЛО БЛИЗЬКО 3000 ЛЮДЕЙ
Gepostet von KharkivPride am Sonntag, 15. September 2019
Офіційно на марш зареєструвалися понад тисячу осіб, проте ще до початку ходи організатори повідомили, що очікують більше людей. Одночасно з Маршем рівності в центрі Харкова відбувалась акція прихильників так званих традиційних цінностей.
Gepostet von KharkivPride am Sonntag, 15. September 2019
Gepostet von KharkivPride am Sonntag, 15. September 2019
Після проведення акції в центрі міста ультраправі з організації “Фрайкор” напали на її учасників на перетині вулиці Римарської та провулку Некрасова. Згодом поліція затримала 17 осіб та відкрила два кримінальних провадження за фактом порушень публічного порядку й оформила адмінпротоколи.
“У бік правоохоронців розпилили сльозогінний газ. Постраждали двоє працівників поліції. Одного з них з опіками очей доставили до лікарні”, – розповіли у відомстві.
Gepostet von KharkivPride am Sonntag, 15. September 2019
Також правоохоронці затримали нападників на учасника маршу в парку Шевченка. Слідчі вже внесли відомості до ЄРДР за статтею “Хуліганство”. За напад ультраправим тепер загрожує обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до чотирьох років.
У Харкові після #ХарківПрайд відбуваються поодинокі напади на учасників маршу pic.twitter.com/kRpwC5InoB
— StudMedia (@StudMedia) September 15, 2019
Як відомо, з 9 по 15 вересня в Харкові відбувався прайд. Напередодні фестивалю очільник міста Геннадій Кернес повідомив, що має наміри через суд домогтися заборони проводити в місті Марш рівності. Аргументував свою позицію він міркуваннями безпеки. У відповідь на це активісти нагадали очільнику міста про Конституцію, яка гарантує для кожного українця право виходити на мирні зібрання.
До влади міста також звернулися представники посольств Німеччини, Швеції, Данії, Норвегії, Великобританії, США та низки інших країн. Згодом стало відомо, що міська влада не заборонятиме марш.