У Харкові ультраправі намагалися зірвати закритий ЛГБТ-захід

Дата: 21 Травня 2019
A+ A- Підписатися

У Харкові 17 травня представники праворадикальних організацій “Традиція та порядок” і “Фрайкор” намагалися зірвати закритий ЛГБТ-захід, присвячений підготовці проведення Маршу рівності в місті у вересні цього року.

Захід на території готелю “Прем’єр палас Харків” проводили організації Freedom House, “Національний демократичний інститут міжнародних справ” (NDI) та “Сфера”.

Як повідомили Центру прав людини ZMINA організатори, захід почався о 19.30 з виступу директора Freedom House у регіоні Марка Бехрендта, а о 19.40 у зал силою увірвалися близько 10 представників праворадикальних організацій “Традиція та порядок” і “Фрайкор”.

З погрозами та нецензурною лайкою вони повідомили, що протестують проти цього заходу, розштовхали людей, заблокували трибуну та заважали його подальшому проведенню.

О 19.44 організатори викликали наряд поліції. Орієнтовно о 20.05 приїхало близько восьми представників поліції, які намагалися залагодити конфлікт.

Поліція запропонувала три варіанти: вивести ультраправих, які заважали проведенню заходу, силою, але це було небезпечно для учасників, перейти в інший зал або вивести всіх із нього, закрити його та чорним ходом повернутися назад. Організатори вибрали останній варіант.

Орієнтовно о 21.20 захід відновився за закритими дверима, нападники розійшлися. Готель погодився продовжити надання послуг до 23.00.

Поліція відкрила провадження з попередньою кваліфікацією за ст. “Хуліганство”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter