“Грузинська мрія” внесла законопроєкт щодо обмежень для журналістів: які заборони планують запровадити?
Партія “Грузинська мрія”, яка перебуває при владі, запропонувала законопроєкт, що передбачає нові обмеження для грузинських телеканалів.
Про це повідомляє грузинська редакція “Радіо Свобода”.

Документ містить низку заборон, спрямованих на регулювання роботи місцевих медіа. Серед них:
- обов’язок дотримуватися принципів “справедливості” та “неупередженості” під час висвітлення новин, водночас точне визначення цих понять у законопроєкті відсутнє;
- заборона на запис інтерв’ю або телефонної розмови без попередження співрозмовника;
- обмеження на знімання в навчальних закладах, лікарнях, поліцейських відділках та службах швидкої допомоги без попередньої згоди;
- заборона на участь у програмі лише одного гостя, якщо його основною метою є критика чи напад на особу, яка не присутня в студії.
За інформацією видання “Sova”, законопроєкт також передбачає обмеження щодо ведучих і журналістів. Їм заборонять висловлювати особисту позицію, а політики чи члени партій не зможуть виступати в ролі ведучих, інтерв’юерів або журналістів у новинних програмах. Крім того, під час випусків новин не дозволятиметься відкрито підтримувати чи критикувати будь-які політичні сили, релігійні організації або інші зацікавлені групи.
Якщо медіа порушуватимуть ці вимоги, Комісія з питань зв’язку застосовуватиме санкції або штрафуватиме їх. Сума штрафу може сягати 0,5% річного доходу мовника, але не бути меншою за 2500 ларі (приблизно 680 євро).
Раніше медіа зобов’язані були лише враховувати подібні вимоги, але фінансові стягнення не застосовувалися.
У “Грузинській мрії” заявляють, що запропоновані зміни відповідають британській моделі медіарегулювання, яка, за їхніми словами, сприяє “якісному та об’єктивному мовленню у сфері медіасервісів”.
Нагадаємо, що в Грузії планують вилучити терміни “гендер” і “гендерна ідентичність” з усіх чинних законодавчих актів. Водночас Закон “Про гендерну рівність” перейменують на “Про рівність жінок і чоловіків”. Наразі парламентські комітети розглядають цей законопроєкт.