Головою наглядової ради “Суспільного” знов обрали Світлану Остапу
Головою наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України переобрали заступницю шефредактора порталу “Детектор медіа”, заслужену журналістку України, членкиню Комісії з журналістської етики Світлану Остапу.
Секретарем наглядової ради втретє обрали громадського діяча, фахівця в галузі медіа та адвокації, програмного директора “Детектора медіа” Вадима Міського, йдеться на сайті порталу.
Остапа з січня 2017 року по січень 2021-го входила у перший склад наглядової ради НСТУ, два роки була заступницею голови цієї ради Тетяни Лебедєвої. 25 березня 2019 року її обрали головою наглядової ради НСТУ, вона виконувала свої обов’язки до 19 січня 2021 року. У лютому 2021 року ввійшла у наглядову раду “Суспільного” від фракції «Голос». Згодом її обрали головою цього органу.
Міського раніше вже двічі обирали секретарем наглядової ради НСТУ: у 2017-му та 2019 році. Саме він 2018 року запропонував нову модель фінансування “Суспільного”, яку підтримали міжнародні інституції та експерти, пише “Детектор медіа”. Вона має на меті забезпечити сталість фінансування мовника, що має забезпечити його програмну незалежність.
У лютому 2021 року Міського обрали членом наглядової ради “Суспільного” від сфери захисту інтересів дітей та молоді. Згодом його обрали секретарем наглядової ради НСТУ.
Світлана Остапа написала у фейсбуку, коментуючи своє переобрання: “Дякую колегам з Наглядової ради за довіру. Сьогодні мене переобрали головою НР Суспільного мовника до кінця каденції (лютий 2026-го). За попередні два роки було проведено 25 засідань НР. Ми обрали керівництво компанії. І затвердили низку важливих програмних документів”.
Вона нагадала, що всі перші роки існування “Суспільного” були непрості для компанії.
2017-й — перші вибори керівництва, проведення Євробачення в Києві, запровадження першої нової структури НСТУ.
2018-й — масове скорочення персоналу (з 7,5 тисячі до 4 тисяч).
2019-й — запровадження нової структури НСТУ, судовий процес щодо дострокового припинення повноважень голови правління.
2020-й — зміна головного розпорядника коштів, що призвело до затримок виплати зарплат співробітникам. Виплата боргу Євроньюзу, що призвело до блокування рахунків, перший рік коронавірусу й карантину.
2021-й — оновлення Наглядової ради, другі вибори керівництва компанії. Єдиний рік, коли в держбюджеті було виділено кошти на розвиток вперше за останні 20 років.
2022-й — повномасштабний наступ Росії. “Суспільне” значно збільшило свої рейтинги на всіх платформах, відповідно, збільшивши аудиторію.
“Але реформа триває. Ми лідери щодо дотримання журналістських стандартів. Ми торік знову затвердили нову структуру, нову концепцію регіонального мовлення. Найближчим часом затвердимо нову стратегію. На думку міжнародних експертів, наша реформа одна з найуспішніших”, — резюмувала вона.
Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали “Перший” та “Суспільне Культура” й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо “Промінь”, Радіо “Культура”), а також 24 регіональні телерадіокомпанії.
Наглядова рада “Суспільного” — орган управління НСТУ, до складу якого входять по одному представнику від депутатських фракцій і груп Верховної Ради чинного скликання і дев’ять членів від громадських об’єднань та асоціацій. Рада визначає основні напрями діяльності НСТУ, обирає голову та членів правління й виконує інші регуляторні функції відповідно до Закону “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України”.