Голова суду в Черкасах, що тиснув на суддю, запропонував йому вибачитись

Дата: 03 Серпня 2015
A+ A- Підписатися

На зборах суддів Апеляційного суду Черкаської області голова суду Володимир Бабенко заявив про тиск і погрози на нього з боку судді цього суду Сергія Бондаренка та юриста Автомайдану Романа Маселка.

Про це написав на своїй сторінці у мережі Facebook сам Роман Маселко, який є також адвокатом судді Сергія Бондаренка.

Тепер зрозуміло, чому на Бабенка у його рідному селі був здійснений замах. Це тяжкий злочин, який дає можливість проводити розслідування із застосуванням негласних слідчих дій. Так що не здивуюсь, якщо мене скоро затримають з обвинуваченням у замаху на життя судді. При цьому я і Автомайдан спілкувалися з Бабенко лише 1 раз – 31 березня 2015 року в нього в кабінеті в присутності багатьох журналістів та камер. Тобто це очевидна брехня, яка не буде залишена нами без уваги. І це ще раз красномовно свідчить про моральні якості Бабенка і про те, як далеко він готовий зайти у намаганні ухилитись від відповідальності“, – каже Роман Маселко, називаючи справу про замах на голову суду “отвєткой” на кримінальні справи.

На зборах суддів, які 31 липня відбулись за рекомендацією Ради суддів України, аби врегулювати конфлікт, Володимир Бабенко запропонував судді Сергію Бондаренко відкликати свої заяви про злочин і вибачитись перед головою суду. У відповідь, пише Роман Маселко, Володимир Бабенко пообіцяв відкликати свою заяву про тиск на нього.

Я спершу не повірив. Ця пропозиція – вершина цинізму, нахабства та правового невігластва. Не коментую вимогу вибачень з боку Бондаренка (гидко). Звертаю увагу на інше: голова Апеляційного суду розглядає кримінальні справи про вчинення тяжких злочинів як елемент торгу. Він впевнений, що про все можна домовитись, і йому наплювати на закон і авторитет суду. Адже ця справа не є справою Бондаренка і Бабенка – це справа, де потерпілими є все суспільство, яке хоче справжнього правосуддя, а не договорняків. А Бабенко по своїх “понятіях” не розуміє цього і хоче просто домовитись“, – переконаний Роман Маселко.

Володимир Бабенко на зборах суддів заявив, що є запит від парламентського комітету щодо підстав прийняття рішення Ради суддів з цієї справі. Нагадаємо, Рада суддів вирішила, що “у діях голови суду вбачаються ознаки посягання на незалежність судової влади та ознаки порушення правил суддівської етики“.

Мовляв, Рада суддів не мала права приймати таке рішення, і Бабенка у цьому питанні підтримує цілий комітет Верховної Ради. За словами Бабенка, Рада суддів прийняла таке рішення виключно під тиском Автомайдану. До речі, на засіданні Ради суддів був лише я, а отже, Бабенко вважає, що понад 30 суддів злякались мене“, – пише Роман Маселко.

Юрист Автомайдану тим часом дивується реакції 40 суддів цього суду.

Ніхто не вказав на необхідність завершити розслідування справи і встановити істину. Ніхто не заявив, що людина, стосовно якої є такі факти, не може бути головою суду хоча б на час слідства і має піти у відставку. Ніхто не заявив про необхідність максимально сприяти розслідуванню цих злочинів“, – вважає Роман Маселко, сумніваючись, що такі судді відповідають “високому статусу судді“.

За словами Романа Маселка, він втратив сподівання на можливість самоочищення судової гілки влади: “Моя віра у спроможність суддів самостійно змінитись остаточно померла. Авторитет суддів пробив дно і впевнено набирає мінусові значення. Судді вже навіть забули, що таке власна гідність та елементарна мораль. Вони вчергове довели, що органічно не сприймають тих, хто бореться за своє право виносити правосудні рішення та протистоїть тиску. Мені просто гидко і соромно“.

Нагадаємо, суддя Сергій Бондаренко заявив, що Володимир Бабенко вимагав від нього ухвалення неправосудних рішень у низці справ. А коли Бондаренко відмовився, то зазнав систематичного тиску, погроз з боку Бабенка та дезорганізації роботи. Так, суддю позбавляли помічника, не реєстрували доповідні та заяви і спонукали до порушення законодавства, аби учасники судових процесів скаржились на суддю до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Бондаренкові підпалили машину, а під його квартирою на нього чатували невідомі. Суддя досі працює без помічника.

Експертиза МВС визнає, що голос на записі, що погрожує судді Апеляційного суду Черкащини Сергію Бондаренку, належить голові цього суду Володимиру Бабенку. У червні  Сергій Бондаренко пройшов також психофізіологічну експертизу (ПФЕ) з використанням поліграфа. На поліграфі суддя підтвердив, що Володимир Бабенко просив прийняти незаконне рішення у справі ПАТ “Азот” проти вчительки Оксани Яшан. А також те, що голова суду висловлював погрози на його адресу. Сергій Бондаренко також заперечив, що змінював аудіофайл розмови з головою суду або просив інших людей внести зміни до аудіофайлу.

У березні Олександрівський районний суд скасував постанову прокуратури Черкаської області про закриття кримінального провадження за ч. 2 ст. 376 КК України (втручання в діяльність судових органів). Суддя дійшла висновку, що слідчий В’ячеслав Жихарєв провів розслідування не у повній мірі. Через місяць В’ячеслав Жихарєв отримав посаду старшого слідчого відділу Генпрокуратури з розслідування кримінальних правопорушень, вчинених суддями. Як відомо, голова Апеляційного суду Черкаської області Володимир Бабенко є фігурантом окремої кримінальної справи. Вона стосується тиску на суддів, які приймали рішення про арешти активістів під час Євромайдану в Черкасах.

9 липня 2015 року Володимир Бабенко повідомив про вибухонебезпечний предмет, який виявив на своїй автівці. Граната, ймовірно Ф-1, була прикріплена до днища його автомобіля “Toyota” під моторним відсіком. Правоохоронці відкрили кримінальну справу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: