Гей-пара з Британії майже рік виховує доньку: гомофобія останнє, що їм докучає

Дата: 12 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Сексизм із боку суспільства стає набагато страшнішим за гомофобію, коли ти гей, який виховує дитину.  

Про це у своєму блозі на BBC розповів британець Метью Дженкіс, який разом зі своїм партнером майже рік виховує доньку.

Метью з чоловіком та донькою 

Вісім місяців тому Метью з чоловіком вирішили стати батьками та звернулися до послуг сурогатної матері. Доньку Карлу їм народила жінка зі США, яка дозволила чоловікам знаходитися з нею під час пологів і допомогти перерізати пуповину.

Коли чоловіки готувалися стати батьками, вони часто думали про гомофобію, з якою їм доведеться зіштовхнутися з боку суспільства.

“Деякі лікарі, дізнавшись, що дитину виховують два тати, були шоковані. Повисала незручна пауза”, – розповідає Метью.

Проте головною проблемою, з якою зіштовхнулася пара, став сексизм. Одного разу Метью з дочкою гуляли на дитячому майданчику, коли Карла почала кричати.

“Я був батьком посеред моря мам, які намагалися заспокоїти дітей. Одна з груп матусь вирішила прийти мені на порятунок. Але замість підтримки я отримав жалість і поблажливість. “А ви пробували поміняти їй підгузки? – запитала одна з них. – Може, вона зголодніла?” І найжахливіше: “Може, мені потримати дитину замість вас?” – розповідає чоловік.

За словами Метью, він змінює Карлі підгузники і витирає сльози з найпершого моменту, коли вона народилася, і не потребує думки незнайомих мам. 

Одного разу незнайомка вирішила, що тато неправильно годує дитину з пляшечки, а інша вилаяла його за те, що він нібито стояв з коляскою занадто близько до краю тротуару. Але гірша ситуація сталася під час вечері подружжя в одному з ресторанів.

“Ми тільки встигли сісти за стіл, як Карла раптом прокинулась і заплакала. Ми як могли намагалися її заспокоїти, і раптом підійшла офіціантка. Вона заявила: “Двоє чоловіків не можуть доглядати за дитиною. Наступного разу візьміть із собою жінку”, – згадує у блозі молодий тато.

Однак Метью не єдиний зіштовхнувся з такою проблемою.

“Знайти групу батьків, де були б раді чоловікові з дитиною, стало справжнім викликом. Відшукати відповідний клуб із заняттями теж нелегко – більшість із них орієнтовані насамперед на мам з дітьми, а батькам пропонують час лише у вихідні”, – зауважив британець.

Незважаючи на те, що Метью стикається з сексизмом кожного дня, він не вважає чоловіків дискримінованою частиною суспільства, а головна причина нерозуміння, на його думку, – патріархальне суспільство.

“Поправки в трудовому законодавстві, які дозволяють батькам розділити відпустку з догляду за дитиною, дають можливість чоловікам насолодитися щасливими (і нудними) першими місяцями перебування з малюком. Але нам потрібно зрозуміти, що культура теж повинна змінюватися, і заохочувати дедалі більше батьків до догляду за дитиною – і геїв, і натуралів”, – доходить висновку тато.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: