“Гарантій потребує Україна”: деякі країни ЄС відреагували на ідею Макрона про “гарантії безпеки для Росії”

Дата: 14 Грудня 2022
A+ A- Підписатися

Щонайменше пʼять країн ЄС письмово заперечили проти пропозиції президента Франції Емманюеля Макрона надати Росії гарантії безпеки після завершення війни в Україні.

Про це з посиланням на анонімні джерела повідомило 13 грудня агентство Reuters.

 REUTERS / Yves Herman / File Photo

За його даними, письмові заперечення висловили Латвія, Литва, Естонія, Польща та Словаччина. Організувати демарш допомогла Чехія, яка головує в Євросоюзі, але невідомо, чи підтримала вона його.

Позицію Литви в коментарі LRT 13 грудня підтвердив міністр закордонних справ країни Ґабріелюс Ландсберґіс.

Ми впевнені, що насамперед гарантій безпеки потребує Україна.

Ґабріелюс Ландсберґіс

Уряди інших країн це повідомлення офіційно не коментували.

Як відомо, Макрон виступив з ідеєю про гарантії в інтервʼю каналу TF1 3 грудня.

“Ця тема буде одним з чинників миру”, – заявив тоді він.

Він згадав, що російський президент Володимир Путін неодноразово висловлював побоювання через розширення кордонів НАТО. Пізніше Єлисейський палац заявив, що слова президента Франції висмикнуто з контексту.

Нагадаємо, тоталітарна Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населеннявоєнними злочинами та злочинами проти людяності.  

Неспровокована війна Путіна призвела до численних глобальних криз: поставила під загрозу енергетичну та продовольчу безпеку, спричиняє інфляцію та зростання боргу в різних країнах.

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони та голови МЗС Росії Сергія Лаврова, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію сходом і планує повне знищення України.

1 грудня президент США Джо Байден заявив, що наразі не має наміру говорити з російським візаві Володимиром Путіним, але готовий це зробити, якщо той справді виявить зацікавленість у припиненні розв’язаної ним війни в Україні, а саме – якщо виведе війська з України.

Кремль заявив, що не готовий прийняти умови для перемовин з Вашингтоном, які озвучив президент США Джо Байден.

Із 24 лютого 2022 року до 20 листопада 2022 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) зафіксувало 16 784 випадки загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 6 595 загиблих і 10 189 поранених. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.

Наслідки російського вторгнення в м. Тростянець Сумської області, липень 2022 року

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.

За підрахунками ООН, станом на середину серпня понад 3 мільйони громадян України були вивезені добровільно чи примусово на територію Росії з окупованих територій Сходу та Півдня України.
 
Російські ЗМІ інформують, що станом на 1 серпня кількість переміщених з України до РФ перевищила 3 мільйони. Водночас половина з цього числа – жителі з районів, контрольованих незаконними збройними формуваннями Донеччини та Луганщини, які виїздили також ще до початку війни.
 
Після обстрілів, зокрема, Сергіївки на ОдещиніКременчука на ПолтавщиніЧасового Яру, неодноразових застосувань касетних боєприпасів у житлових районах Харкова, бомб, що розлітаються на сотні уламків, спричиняючи смерть та каліцтва цивільних, влада України закликає визнати Росію державою-терористом та виключити з Радбезу ООН.
 
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппар напередодні закликала ООН підтримати створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України. Вона наголосила, що якщо за злочини не карають, а винних не притягують до відповідальності, то вони будуть ще більшими. Джеппар переконана, що, навіть коли президент РФ Володимир Путін програє свою війну, бізнес із Росією має бути неможливим, доки винних не буде притягнуто до відповідальності за злочини в Україні.
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter