Формуванням міжнародної коаліції з розмінування України займається Литва
Влада Литовської Республіки почала займатися формуванням міжнародної коаліції з розмінування України та закликає країни світу стати її частиною.
Про це розповів міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас.
Принцип участі в коаліції, як зазначив Анушаускас, “навчи та оснасти”. Судячи з повідомлення на сайті міністерства національної оборони Литви, нині до коаліції входять Фінляндія, Ісландія, Норвегія, Швеція та невдовзі доєднається Данія.
“Запрошуємо інші країни приєднатися до нас зі своїми інструкторами та обладнанням”, – закликав Анушаускас.
Сьогодні потенційно “забрудненими” та небезпечними вважають усі території, на яких велися або досі йдуть активні бойові дії, території під тимчасовою окупацією, а також ті, по яких росіяни завдавали ракетних або авіаційних ударів.
Гроші для гуманітарного розмінування України збирають, зокрема, через платформу UNITED24 – глобальну ініціативу з підтримки України, запущену торік. Для розв’язання наявних проблем, за попередніми підрахунками, треба 37 мільярдів доларів.
Нагадаємо, що проблема замінованих територій була актуальна для України й до початку повномасштабного вторгнення Росії.
Міни та нерозірвані снаряди, за даними ООН, становили загрозу життю щонайменше двох мільйонів людей на Сході України після 2014-го. Декілька років тому тодішній міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков припускав, що гуманітарне розмінування в регіоні триватиме не менш ніж чверть століття.
ZMINA докладно розповідала про те, скільки дітей постраждало від російських мін на Донбасі.