Фігурантів справи про підпали в Ялті катували – правозахисник
Верховний суд Криму 18 січня присудив фігуранту справи про підпали автомобілів у Ялті 2016 року Муеддіну Алівапову, крім позбавлення волі у вигляді 4,5 років у колонії-поселенні, відшкодування шкоди потерпілим від підпалів. Адвокат заявляє, що його катували, щоб домогтись зізнання.
Про це повідомляє Крим.Реалії з посиланням на координатора Кримської контактної групи з прав людини Абдурешита Джеппарова.
“Муеддін Алівапов, молодий хлопець 23-х років. Суд засудив його не тільки до позбавлення волі, але й до виплати трьох мільйонів рублів постраждалим. Муеддін сказав на суді, що зізнання від нього домоглися тортурами, але суд не прислухався до його слів. Сьогоднішнє засідання мало відбутися ще 21-го грудня, але не відбулося, тому що не всі потерпілі приїхали на засідання. Домовився про зустріч з його матір’ю Заремою, будемо думати, як допомогти родині”, – розповів правозахисник.
На вчорашньому слуханні адвокат Муєддіна Алівапова заявив в суді, що співробітники поліції погрожували його підзахисному сексуальним насильством та застосовували фізичну силу. Другого підсудного, Сергія Кудряшева, у відділ поліції доставили в багажнику автомобіля. Це підтвердив суд першої інстанції, повідомляє “Громадське радіо”.
Було заслухано покази семи свідків, що підтвердили застосування сили до підсудних. Четверо з цих свідків повідомили, що підсудних били співробітники поліції.
Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму 18 січня змінив терміни відбування покарання в колонії-поселенні для двох фігурантів справи про підпали автомобілів у Ялті 2016 року. Сергію Кудряшову призначено покарання у вигляді трьох років в колонії-поселенні, В’ячеславу Бутнику – 2,5 років, вирок Муеддіну Алівапову у вигляді 4,5 років у колонії-поселенні суд залишив без змін.
23 січня 2016 року в Алупці й Сімеїзі були затримані троє місцевих жителів: Сергій Кудряшов, Муеддін Алівапов, В’ячеслав Бутник. Їм інкримінували підпали автомобілів на Південному березі Криму. Всього в січні 2016 року в Великій Ялті згоріло 12 машин. Із часу їхнього затримання підпали машин не припинилися. У цій же справі був заарештований житель Челябінська.
Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це “відновленням історичної справедливості”. Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.