Facebook звинувачують у незаконному зборі даних про дітей

Дата: 04 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

Коаліція груп із захисту прав дітей та споживачів США звинуватила Facebook у незаконному зборі даних про дітей через додаток Messenger Kids.

Про це повідомляє американське видання The Hill.

Скаргу подали Кампанія за вільне від реклами дитинство (ССFC), Федеральна торгова комісія США (FTC) та інші організації. У скарзі стверджується, що інформація про практику конфіденційності є надто невизначеною, це дозволяє Facebook ділитися даними про дітей з третіми сторонами.

Організації підкреслюють, що Messenger Kids порушує закон про захист конфіденційності дітей в інтернеті (COPPA), бо не гарантує, що дорослий, який дає дитині дозвіл на використання додатка, насправді є його опікуном.

“У той час як є докази того, що надмірне використання соцмереж негативно впливає на добробут дітей та підлітків, Facebook намагається залучити дітей до п’яти років”, – наголосив виконавчий директор CCFC Джош Голін.

Додаток, призначений для дітей віком від 6 до 12 років, які занадто юні, щоб створювати обліковий запис у соцмережі, Facebook презентував у грудні минулого року. Messenger Kids дозволяє дітям спілкуватися з іншими користувачами додатка і вимагає, щоб батьки налаштували для них обліковий запис.

“Механізм згоди в додатку можна легко обдурити: це дозволяє дитині легко обійти його та створити обліковий запис без допомоги батьків або дорослим створити підроблений дитячий обліковий запис”, – йдеться в скарзі.

Раніше понад 20 правозахисних організацій подали колективну скаргу на YouTube, звинувачуючи платформу в незаконному зборі даних дітей молодше 13 років.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: