Правозахисники звинувачують YouTube у незаконному зборі даних дітей
Понад 20 правозахисних організацій подали колективну скаргу на YouTube, звинувачуючи платформу в незаконному зборі даних дітей молодше 13 років.
Про це пише видання Mediasapiens з посиланням на TechCrunch.
Скаргу подали до Федеральної торгової комісії США. Згідно з документом, YouTube порушує американський закон про захист конфіденційності дітей в інтернеті (Children’s Online Privacy Protection Act). Він передбачає, що компанії повинні повідомляти батькам про збір даних дітей і отримати на це їхню згоду.
Правозахисники вимагають, щоб компанія Google, якій належить відеоплатформа YouTube, заплатила штраф та внесла зміни в процес обробки персональних даних користувачів. За їхніми оцінками, Google має заплатити “десятки мільярдів доларів”, оскільки порушення зачепило мільйони дітей. Наприклад, в одного з популярних дитячих каналів ChuChu TV Nursery Rhymes & Kids Songs майже 16 мільйонів абонентів та більше 10 мільярдів переглядів каналу.
При цьому користувачі молодше 13 років автоматично скеровуються на YouTube Kids – майданчик з дитячим контентом та, відповідно, таргетованою на дітей рекламою. Платформа як мінімум збирає дані про локацію та звички дітей щодо перегляду відеороликів, вказують автори скарги.
Представники Google заявили, що поки не переглянули скаргу, але запевнили, що “захист дітей і сімей є основним пріоритетом компанії”.
Раніше платформа YouTube втратила частину рекламодавців через відео, у яких експлуатують дітей. На подібний контент звернуло увагу видання BuzzFeed, яке згодом поділилося своїми знахідками з YouTube. Платформа пообіцяла посилити контроль над роликами, які поширюються в мережі, та зробити правила монетизації відео більш жорсткими.
Нагадаємо, у грудні минулого року в ЮНІСЕФ закликали зробити інтернет безпечнішим для дітей та боротися за цифрову рівність.