Facebook заблокував понад 270 фейкових акаунтів, які діяли і в Україні

Дата: 04 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Соцмережа Facebook заблокувала понад 270 сторінок, які керувалися з російського “Агентства досліджень інтернету” (IRA), що використовувалися для маніпуляцій громадською думкою в самій Росії та  сусідніх країнах, де використовують російську мову, зокрема в Україні.

Про це засновник Facebook Марк Цукерберг написав на своїй сторінці у соцмережі.

“Цей конкретний набір сторінок та облікових записів був націлений на Росію та людей, які розмовляють російською мовою в сусідніх країнах, таких як Азербайджан, Узбекистан та Україна”, – заявив Цукерберг.

Принаймні за однією такою сторінкою у Facebook стежило близько мільйона людей. Крім того, ще близько 500 тисяч користувачів стежили за одним із таких облікових записів у Instagram. Цукерберг пояснив, що Facebook із повагою ставиться до людей і урядів, які діляться політичними поглядами в соцмережі, але не дозволяє їм створювати фейкові облікові записи для цього.

“Коли організація робить це неодноразово, ми видаляємо всі їхні сторінки, у тому числі ті, які можуть і не бути фейковими. Сторінки й облікові записи, які ми заблокували сьогодні, були видалені, оскільки вони контролювалися IRA, але не через контент, який вони поширювали”, – написав Цукерберг.

Засновник Facebook зазначив, що у найближчі кілька тижнів користувачі за допомогою спеціального інструменту зможуть перевірити, чи стежили вони за обліковими записами, контрольованими “фабрикою тролів”.

Як повідомлялося раніше, міністерка культури Франції Франсуаза Ніссен представила законопроект про боротьбу з фейками в ЗМІ. У разі виявлення таких новин діяльність засобів масової інформації, причетних до цього, буде припинятися судами за прискореною процедурою.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: