У фейсбуку дозволили закликати до смерті Путіна і Лукашенка, обмеження – не вказувати метод

Дата: 11 Березня 2022
A+ A- Підписатися

Meta Platforms (FB.O) тимчасово дозволила користувачам фейсбуку та інстаграма в деяких країнах закликати до насильства проти росіян і російських солдатів через вторгнення в Україну.

Про це пише Reuters з посиланням на внутрішні електронні листи до модераторів контенту, розповсюджені в компанії.

Джерело: pexels.com

Вказані соцмережі також тимчасово дозволяють публікувати деякі пости, які закликають до смерті президента Росії Володимира Путіна або самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

“Внаслідок російського вторгнення в Україну ми тимчасово дозволили такі форми політичного вираження, які зазвичай порушують наші правила, як-от насильницькі висловлювання, такі як “смерть російським загарбникам”, – уточнили в Meta.

Водночас в компанії наголосили, що не дозволять закликів до насильства проти російських цивільних. Заклики про смерть лідерів Білорусі та РФ будуть дозволені, якщо вони не містять інших цілей, а також  не вказують місце розташування або метод.

Тимчасові зміни політики щодо закликів до насильства до російських солдатів стосуються Вірменії, Азербайджану, Естонії, Грузії, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Росії, Словаччини та України, уточнили в повідомленні.

“Ми видаємо пільгові вимоги, які дозволять насильницькі висловлювання, які інакше були б вилучені відповідно до політики ненависті, коли: (a) націлені на російських солдатів, крім військовополонених, або (b) на росіян там, де це зрозуміло, що контекстом є вторгнення Росії в Україну”, – повідомили журналісти з посиланням на електронний лист Meta.

Раніше стало відомо, що з 4 березня в Росії заборонили Facebook у відповідь на обмеження доступу до російських ЗМІ на платформі. Серед них – пропагандистські видання “Звезда”, інформаційне агентство “РИА Новости”, Sputnik, Russia Today, інформаційних ресурсів “Лента.ру” та “Газета.ру”. 

Водночас в Росії припинили роботу всі незалежні ЗМІ, які розповідали про війну в Україну, яку тут називають “спецоперацією”. 

8 березня російська служба новин BBC повідомила про те, що вирішила відновити роботу в РФ попри цензуру і загрозу ув’язнення журналістів через дію так званого закону “про фейки”. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter