“EmptyChairWeek”: в Україні стартувала інформкампанія пам’яті загиблих у війні митців

Дата: 14 Листопада 2023
A+ A- Підписатися

В Україні стартувала інформаційна кампанія #EmptyChairWeek, присвячена пам’яті митців, які загинули внаслідок повномасштабної війни. Її ініціював Український ПЕН. Долучитися до акції в соцмережах можуть усі охочі.

Про це організатори повідомили на своєму сайті.

Фото: Український ПЕН

“15 листопада за ініціативою Міжнародного ПЕН з кінця 1980-х років світ відзначає День порожніх стільців. Порожні стільці на правозахисних акціях цього дня символізують авторів, які не можуть бути з нами через ув’язнення, переслідування, зникнення чи вбивство”, – розповіли в організації.

Цьогоріч до Дня порожніх стільців Український ПЕН ініціював #EmptyChairWeek. Кампанія в соціальних мережах триватиме до 19 листопада.

Організатори закликають усіх небайдужих долучитися до ініціативи. Для цього потрібно зробити на своїй сторінці в соцмережах допис під хештегом #EmptyChairWeek про українських письменників, музикантів, акторів, істориків, художників, мовознавців та інших культурних діячів, які загинули внаслідок повномасштабної війни після 24 лютого 2022 року.

“Від початку повномасштабної війни Український ПЕН відстежує втрати серед діячів культури, історії яких зʼявляються в медіа. Станом на 13 листопада 2023 року ПЕН зібрав 71 ім’я. Це неофіційний моніторинг: команда ПЕН усвідомлює, що митців, загиблих після 24 лютого 2022 року, більше, ніж відомо публічно, і про багатьох поки що немає інформації”, – йдеться в повідомленні.

Тож мета #EmptyChairWeek полягає в тому, щоб згадати якнайбільше імен полеглих митців та зробити так, аби вони гучніше прозвучали в публічному просторі, саме тому цінним буде кожен допис – як про тих, з ким учасники та учасниці акції були знайомі особисто, так і про тих, чиї імена дізналися лише після їхньої загибелі.

До кампанії пам’яті долучаться: акторка Римма Зюбіна; режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв; журналістка та телеведуча Мирослава Барчук; журналіст Віталій Портников; журналістка Ольга Герасим’юк; філософ та письменник, президент Українського ПЕН Володимир Єрмоленко; поетеса Катерина Калитко; режисерка та письменниця Ірина Цілик; письменниця Мар’яна Савка; письменниця Марія Титаренко та інші культурні та медіадіячі.

Нагадаємо, що серед загиблих митців – письменниця та документаторка воєнних злочинів в організації Truth Hounds Вікторія Амеліна, яка померла 1 липня 2023 року, після того як 27 червня отримала поранення внаслідок ракетного удару російських окупантів по ресторану в Краматорську.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter