Електронні паспорти прирівняли до паперових

Дата: 23 Серпня 2021
A+ A- Підписатися

Набув чинності ухвалений навесні поточного року Закон “Про електронні паспорти”.

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Президент Володимир Зеленський підписав закон невдовзі після його ухвалення. Документ закріплює визначення термінів “е-паспорт” та “е-паспорт для виїзду за кордон”. Обидва паспорти можна створити безкоштовно за бажанням та показувати на території України для посвідчення особи й підтвердження громадянства. Документ містить і інформацію про місце проживання і код платника податків.

Прийматимуть такі паспорти в ЦНАПах для надання державних послуг, в інших державних установах та судах. Крім того, електронний документ можна використовувати для отримання відправлень на пошті, для підтвердження віку в супермаркетах, у банках – для підтвердження особи та здійснення касових операцій, а також для відкриття банківського рахунку онлайн.

Минулого року Мінцифри повідомляло, що цифровий паспорт надійніший, ніж паперовий та не менш надійний, ніж пластиковий. Станом на середину квітня 2021-го приблизно 5 мільйонів громадян користувалися цифровими образами ID-карток через мобільний додаток “Дія”. Загалом же таких паспортів починаючи з 1 січня 2015 року видано 19,6 мільйона.

Раніше парламент уже прирівняв цифрові водійські права в застосунку “Дія” до паперових. 

Як відомо, людина без паспорта не має можливості користуватися базовими конституційними правами на освіту, охорону здоров’я, працю, безпеку тощо, не може легально працевлаштуватися та забезпечувати свою сім’ю, допомагати рідним. Окрім того, діти, які народжуються в батьків, що проживають без документів, перебувають під ризиком безгромадянства. 

За даними ООН, в Україні проживає понад 33 тисячі осіб без громадянства або осіб з невизначеним громадянством. 

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: