Ексдепутат Кириленко порівняв жінку в патрульній поліції з повією. Експертка каже: це свідчить про сексистську культуру

Дата: 31 Серпня 2023
A+ A- Підписатися

Коментуючи нещодавній випадок у Дніпрі, коли поліцейський застрелив порушника ПДР, колишній народний депутат від ВО “Свобода” Павло Кириленко звинуватив у тому, що відбулось, його напарницю. На його думку, поліцейський в Дніпрі відкрив вогонь на ураження тільки тому, що “не хотів зганьбитися в очах своєї емансипованої напарниці”, а також припустив, що жінки в патрульних екіпажах потрібні, щоб напарник міг “заощадити на послугах повій” під час роботи.

Про це Кириленко написав на своїй сторінці у фейсбуку. 

Фото: Павло Кириленко

Випадок стався 29 серпня у Дніпрі. Автомобіль з жінкою за кермом патрульні зупинили за порушення правил дорожнього руху. Водночас на відео з вуличних камер спостереження видно, що порушив правила водіння чоловік. Правоохоронці припускають, що жінка пересіла за кермо автомобіля вже при зупинці авто. Підійшовши до цивільного авто, поліцейські пояснили причину зупинки: “Порушення на перехресті вулиць Нігояна та Івана Мазепи – з крайньої правої смуги здійснили рух ліворуч”

Жінка відмовилась показувати права і виходити з автомобіля. До розмови приєднався чоловік з пасажирського сидіння – 38-річний Джумбері Сілогава. Він грубо звернувся до патрульної:

“Що ти, на**й, покажи бл*. Так вибіжи-забіжи на*й. Так якого ху* ти мене зупинила? Що ти хочеш від мене? Сексу? Я тобі не дам, бл*, у мене жінка, нах* і двоє дітей”.

Патрульна наказала чоловікові відійти від місця події на 20 метрів, попередивши, що при порушенні вимоги має право затримати його. Сілогава продовжив погрожувати поліцейським: “Тобі буде пи**а, я зараз викличу свого адвоката”.

Після цього він сів до автівки та наказав жінці їхати. І хоча патрульні наказували залишатися на місці, вона почала заводити автомобіль. Патрульні намагались силоміць дістати жінку з автівки, проте вона чинила спротив. У цей час Силогава вибіг з авто й вступив у сутичку із поліцейськими. Він повалив патрульного на землю, а потім вдарив в обличчя патрульну. Після цього патрульний тричі вистрілив у Сілогаву, внаслідок чого той загинув.

Поліція та ДБР почали розслідування і відкрили провадження за статтями про вбивство та перевищення службових повноважень. Як пише видання “Українські новини”, двох патрульних, які безпосередньо були на місці події та двох їхніх керівників – начальника роти та начальника батальйону – відсторонили від роботи. 

Патрульну поліцейську, на яку накинувся Сілогава, не затримували. Найближчим часом вона даватиме покази слідству щодо обставин затримання правопорушників та смертельної стрілянини.

Наразі правоохоронці готують жінці, яка була разом з Сілогавою, підозру за фактом посягання на життя працівника правоохоронного органу. Санкція цієї статті передбачає до 15 років тюрми або довічне ув’язнення.  

Інцидент кілька днів активно обговорюють у соцмережах, частина користувачів вважає, що патрульні перевищили повноваження, інші стають на бік поліцейських. Користувачі навіть створили гештег – #ПідтримуюПоліціюДніпра. 

Долучився до цього обговорення і колишній народний депутат Верховної Ради VII скликання від Всеукраїнського обʼєднання “Свобода” Павло Кириленко. Утім, за його словами, вся суть проблеми в тому, що в патрульній поліції нині працюють жінки. За його словами, вся структура української влади, зокрема і правоохоронні органи, були перебудовані після Революції гідності за “лівацьким дегенеративним світоглядом”.

“Візьмемо хоч би той факт, що тепер екіпажі патрульної поліції формуються зазвичай з пари – чоловіка та жінки. Все, як заповідали дегенератки Клара Цеткін та Роза Люксембург. Ну на якого лисого в екіпажі поліції тепер мають бути жінки?

Не буду розповідати, що місце жінки – Kinder, Küche, Kirche. Є дійсно заняття та професії, де жінка може себе розкрити або підкреслити свою жіночність.

Але яка така ефективність та користь від жінки в патрульному екіпажі поліції? Щоб її напарнику не було сумно і не треба було користуватися послугами повій під час роботи? Перепрошую, але іншої користі від такого тандему я не бачу…” – пише Кириленко.

Екснардеп називає патрульного, який вистрілив у чоловіка, “недоумком”, який “відкрив вогонь на ураження тільки тому, що не хотів зганьбитися в очах своєї емансипованої напарниці”

У коментарях до допису користувачі розкритикували позицію екснардепа, а також закликали Службу безпеки України звернути увагу на подібні тези колишнього депутата. 

ZMINA звернулася по коментар до лідерки громадського альянсу “Політична дія жінок” Ірини Тишко, аби дізнатися, що може стояти за подібною позицією та мізогінними твердженнями. 

“Пост колишнього (чому я дуже рада) народного обранця – найяскравіший приклад мізогінії та віктимблеймінгу. Патріархальний тип мислення з усіма стереотипними уявленнями про гендерні ролі з домішками нарцисизму і непереборної віри в істинність своїх обмежених знань історії – у всій красі. Дуже показовий факт для скептиків гендерної рівності, які запекло переконують, що з правами жінок в Україні вже все нормально”, – говорить Ірина Тишко.

Вона зауважує, що може здатися, що “це лише особиста думка якогось дивного ексдепутата від консервативної партії”, але так видається лише тим, хто не прослідковує в подібних і частих заявах системності, яка підтверджує існування пануючої сексистської культури в українському суспільстві.

“Виходячи з ідеї андроцентризму, все що каже чоловік — істинно і важливо. Часом саме це штовхає “великих” інтелектуалів вказувати на місце жінки, яке, на їхню думку, точно не у політиці, не в дипломатії, не в армії, не в поліції. Але жінки можуть бути там, де захочуть”, – підсумувала вона.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter