Джемілєв не перетинав “кордону РФ” – начальник окупаційного КПВВ

Дата: 25 Серпня 2021
A+ A- Підписатися

Так званий “начальник прикордонного пункту пропуску РФ” Олександр Живаєв під час допиту в межах кримінальної справи проти лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва заявив, що Джемілєв “не перетинав кордону”.

Про це він сказав у своїх свідченнях у незаконному “Армянському міському суді”, передає видання “Кримський процес“. 

Чоловік перебував біля Армянська 3 травня 2014 року, коли кілька тисяч людей вийшли зустрічати Мустафу Джемілєва.

Згідно з його свідченнями,  коли цього дня багато людей зайшли на “територію пункту пропуску”, він віддав розпорядження припинити його роботу та забрати майно з наметів, у яких розташовувався цей пункт.

Потім, коли “на територію цього пункту” прибув Джемілєв, усі переговори з підсудним вели два вищих “офіцери” незаконного “прикордонного Управління ФСБ”, які прибули із Сімферополя, та представники де-факто влади Криму.

Живаєв не бачив, щоб Джемілєву вручали якісь документи, і він теж йому письмову заборону на в’їзд не вручав.

Крім того, свідок запевнив, що Джемілєв фактично “кордон” не перетнув, тому що не вийшов за межі пункту пропуску в бік Армянська, а, пробувши на ньому деякий час, повернувся в бік Херсонської області.

“Суд” також допитав свідка Михайла Нікіткіна, який теж був співробітником незаконного “прикордонного формування” окупаційної влади в період інкримінованих Джемілєву подій. Він також у “суді” визнав, що підсудний не перетнув “державного кордону”, але, на думку свідка, мав такий намір і відмовився тільки тому, що на виході з прикордонного пункту стояли заслони поліції.

Видання також повідомляє, що близько десяти співробітників “поліції”, “ДПС” і кілька людей в штатському оточили громадянського журналіста з відеокамерою, штативом та вільних слухачів “суду”. Вони заявили чоловікові, що відеозйомка на території міського округу Армянськ заборонена у зв’язку з проведенням контртерористичних навчань.

Адвокат Мустафи Джемілєва Микола Полозов попросив силовиків представитися і пред’явити документи, що вказують на правомірність їх вимог. Один з “поліцейських” представився як “начальник ОВС міста Армянськ”. Він відмовився пред’явити документ, в якому поліції наказано обмежувати право на здійснення відеозйомки в громадських місцях. Після десятихвилинної розмови співробітники “поліції” відійшли в сторону, так і не обґрунтувавши своїх вимог.

Раніше незаконна “суддя” Венера Ісроїлова відмовила захисту у вивченні речових доказів у справі лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, якого на півострові судять заочно.

Нагадаємо, “управління Слідчого комітету Росії в Криму” 13 квітня висунуло Мустафі Джемілєву звинувачення за трьома статтями російського кримінального кодексу. За словами адвоката Миколи Полозова, лідеру кримськотатарського народу інкримінують незаконний перетин “кордону РФ”, а також використовують матеріали української справи його сина Хайсера.

Лідери кримськотатарського народу пов’язують порушені справи з акцією “Світ – проти насильства та окупації. Марш гідності”. Вони також розцінюють такі дії Москви як сигнал усім, хто в будь-якій формі протистояв, протистоїть і протистоятиме російській агресії та боротиметься за відновлення територіальної цілісності України, включно з Кримом. Сам Мустафа Джемілєв вважає, що кримінальні справи використовують для подальшого витіснення кримських татар з півострова.

13 квітня Слідчий комітет РФ відхилив клопотання адвоката Миколи Полозова про участь як захисника в кримінальній справі проти лідера Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

У Представництві президента в АРК назвали політичним переслідуванням російську кримінальну справу проти Мустафи Джемілєва.

Джемілєв повідомив, що має намір “довести абсурдність звинувачень російської сторони” в Європейському суді з прав людини в кримінальних справах, які порушено проти нього в окупованому Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: