Довічне загрожує росіянину, який торік розстріляв у Бучі дві родини, одна з яких переїхала туди з Донецька ще у 2014-му
Про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством, повідомили російському військовому, який торік у Бучі розстріляв автівки, в яких дві родини намагались евакуюватись з міста.
Про це розповіли у Нацполіції.
Ім’я підозрюваного – Чалов Микита Юрійович. Він оператор бойової машини, який безпосередньо розстрілював людей, кажуть слідчі.
Внаслідок його дій в одній машині загинула частина родини, що у 2014-му переїхала з Донецька: мати й двоє хлопчиків 4 та 9 років. Чоловік отримав важке поранення й переніс ампутацію кінцівки.
У другій автівці загинув чоловік, а дружина та ще одна жінка отримали поранення. Постраждалі були сусідами, їхні автівки не мали тонування, а коли вони побачили російських військових, то зупинились. Перед тим, як наважитися виїхати з Бучі, родини кілька днів просиділи в підвалі.
“Я пам’ятаю, що почався обстріл, загорілася моя машина, куля потрапила в район акумулятора, і там почалася пожежа. Я поглянув назад і побачив вже мертву дружину та мертвих дітей. Розумів, що я поранений, що моя нога тримається на моїх джинсах”, – пригадує водій першої автівки Олександр.
Чоловік зміг відповзти від машини, що вже горіла, до дерев на узбіччі.
У другій автівці помер чоловік, який сидів на передньому правому пасажирському місці.
Олександр пригадує, що тіла його рідних лежали на місці злочину ще довгий час, поки туди не пішов сусід та не поховав його дружину та двох синів неподалік. Сам Олександр у цей час був у лікарні.
“Вже потім, коли я прийшов до тями, зрозумів, що мої рідні загинули. У мене були фотографії в телефоні, я їх постійно переглядав. 13 квітня того року молодшому сину мало бути 5 років. 2 липня старшому мало бути 10. Риті 27 березня того року було б 35… Буча – це такий ковток життя був величезний. Робилося все залюбки, все було, все складалося. Нове життя”, – каже він.
Обстріл росіяни вели з відстані 150 метрів, тож слідчі кажуть, що не помітити, що в авто їхали цивільні, було просто неможливо.
Якщо суд визнає Чалова винним, то він може отримати від 15 років за ґратами до довічного. Окрім оператора-навідника, правоохоронці встановили й особи інших причетних російських військових – командира бойової машини, механіка-водія та двох членів десанту.
Їхніх імен не вказують, втім, журналісти “Суспільного”, які провели власне розслідування трагедії, їх називали:
- командир екіпажу старший сержант Олексій Чурін;
- стрілець-оператор Альфред Якубов;
- водій-механік Сергій Демідов;
- молодший сержант Володимир Кравець.
Судячи з повідомлення поліції, офіційно підозри їм поки не оголосили.
Нагадаємо, що судитимуть російського військового Олександра Кашина, який торік у Бучі розстріляв батька з сином на велосипедах. Вони їхали по гуманітарну допомогу, бо на той час у будинку родини майже два тижні не було газу, світла та води. Хлопець після нападу зміг вижити.
Експерти ООН виявили закономірність нападів російських військових на цивільних у Київській, Харківській та Сумській областях.
Пов’язує усі ці напади те, що жертви знаходились у дорозі, аби задовольнити потреби, наприклад, у харчах, були в цивільному одязі, не мали зброї, а деякі автівки мали напис “Діти” на вікнах.