Дослідники спростували твердження, що західні фірми масово згортають бізнес в Росії. Пішли з ринку лише 9% компаній країн ЄС та G7
Лише 9% компаній з країн ЄС та G7 вийшли з Росії після її великої неспровокованої геноцидальної війни проти українського народу.
Про це йдеться в результатах дослідження, опублікованих швейцарським Університетом Сент-Галлена.
Професори Саймон Евенетт та Нікколо Пізані виявили дуже незначний вихід компаній ЄС і G7 з Росії.
Висновки дослідження заперечують наратив про те, що західні фірми масово залишають ринок.
“По суті, багато компаній із головними офісами в цих країнах протистояли тиску з боку урядів, засобів масової інформації та неурядових організацій залишити Росію після вторгнення в Україну”, – мовиться в повідомленні.
Зазначається, що на момент повномасштабного вторгнення в Росії працювали 2 405 дочірніх компаній, що належали 1 404 компаніям з ЄС і G7.
На кінець листопада 2022 року дослідницька група Евенетта та Пізані виявила, що менше ніж 9% цієї групи компаній відмовилися від принаймні однієї дочірньої компанії в Росії.
У дослідженні наголошується, що показники виходу з російського ринку майже не змінилися протягом четвертого кварталу 2022 року.
Підтверджені виходи компаній з ЄС і G7, які мали частки в капіталі в Росії, складають 6,5% загального прибутку до оподаткування всіх компаній ЄС і G7, які ведуть активну комерційну діяльність в Росії, 8,6% матеріальних основних засобів, 8,6% загальних активів, 10,4% % операційного доходу та 15,3 % від загальної кількості працівників.
Це означає, що в середньому компанії, що вийшли, мали нижчу прибутковість і більшу кількість робочої сили ніж фірми, які залишаються в Росії.
Після початку великої війни було більше підтверджених виходів іноземних компаній зі штаб-квартирами в Сполучених Штатах, ніж тих, що базуються в ЄС і Японії.
Результати показують, що менше ніж 18% американських дочірніх компаній, які працюють в Росії, були повністю виведені з моменту вторгнення в Україну. Натомість з РФ вийшли лише 15% японських компаній та 8,3% компаній з ЄС.
З тих компаній ЄС і G7, що залишилися в Росії, 19,5% належать Німеччині, 12,4% — Америці та 7% є японськими транснаціональними компаніями.
Нагадаємо, тоталітарна Російська Федерація під час свого повномасштабного вторгнення в Україну вчиняє геноцид проти українського народу, який супроводжується фільтрацією населення, воєнними злочинами та злочинами проти людяності.
Неспровокована війна Путіна призвела до численних глобальних криз: поставила під загрозу енергетичну та продовольчу безпеку, спричиняє інфляцію та зростання боргу в різних країнах.
За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони та голови МЗС Росії Сергія Лаврова, Кремль не збирається обмежувати свою військову агресію Сходом і планує повне знищення України.
1 грудня президент США Джо Байден заявив, що наразі не має наміру говорити з російським візаві Володимиром Путіним, але готовий це зробити, якщо той справді виявить зацікавленість у припиненні розв’язаної ним війни в Україні, а саме – якщо виведе війська з України.
Кремль заявив, що не готовий прийняти умови для перемовин з Вашингтоном, які озвучив президент США Джо Байден.
З 24 лютого 2022 року до 15 січня 2023 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН) зафіксувало 18 358 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 7 031 загиблий і 11 327 поранених. В ООН наголошують, що реальні втрати набагато вищі.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило 6,5 мільйона людей утекти за кордон. За підрахунками Міжнародної організації з міграції (МОМ), понад 8 мільйонів стали внутрішньо переміщеними особами.