Добровольцям, які торік допомагали звільняти Київщину, вручили посвідчення учасника бойових дій
Першим добровольцям, яким міжвідомча комісія при Мінветеранів надала відповідний статус, вручили посвідчення учасника бойових дій.
Про це розповіли в уряді.
Для того, щоб встановити статус УДБ треба оформити довідку у командира підрозділу ЗСУ, НГУ, Нацполіції чи іншого військового формування, разом із яким у період лютого — березня 2022 року діяв доброволець.
Цю довідку можуть замінити покази трьох свідків, зокрема командира підрозділу, разом із якими воював загиблий та які були з ним безпосередньо у зоні бойових дій. Підтвердити дані можуть й двоє свідків, які отримали поранення під час бойових дій разом із добровольцем і мають підтверджуючі медичні документи.
Втім, такий механізм викликає критику у деяких військових. До прикладу, голова патронатної служби “Азову” Олена Толкачова закликала Мінветеранів внести зміни до кількох законів, щоб не дискримінувати родини загиблих ветеранів, які не встигли оформитися у військкоматах на початку повномасштабного російського вторгнення. Річ у тім, що вони отримують на понад 10 мільйонів гривень виплат менше, ніж інші родини ветеранів.
Нагадаємо, що цивільні, які постраждали від військової агресії Росії, мають право встановити дві причини інвалідності.