До Верховного суду претендують 80% суддів Вищого адмінсуду із сумнівною репутацією

Дата: 05 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Понад 80% суддів Вищого адміністративного суду, які претендують на посади суддів у Верховному Суді, причетні до ухвалення сумнівних рішень.

Про це в онлайн-виданні “Новий час” пишуть експерти кампанії “ЧЕСНО.Фільтруй суд!”, які збирали дані про суддів з відкритих джерел.

“Найбільше серед усіх кандидатів своїми рішеннями “прославився” суддя Едуард Швед. У часи Януковича він явно симпатизував тогочасній владі, бо не виніс жодного рішення, яке б суперечило її інтересам. Наприклад, у складі колегій приймав рішення про узаконення виїзних засідань Верховної Ради у 2013 році, які були організовані Партією регіонів та Комуністичною партією без участі опозиційних депутатів”, – пишуть експерти.

Крім цього, вони зауважують, що суддя скасував рішення про звільнення судді Конституційного Суду України Олександра Пасенюка.

“Останній у 2010 році разом зі своїми колегами допоміг Віктору Януковичу повернути Україну до Конституції 1996 року і тим самим розширити його владні повноваження. І це тільки декілька рішень, бо в активі судді Шведа ще й рішення про визнання недостовірними результати виборів у двох округах та позбавлення депутатського мандату адвоката Юлії Тимошенко Сергія Власенка”, – ідеться у повідомленні руху ЧЕСНО.

У ЧЕСНО переконані, що 19 із 27 претендентів на крісла у Верховному Суді сприяли блокуванню очищення суддівського корпусу від “суддів Майдану”.

Так, до прикладу, згадується суддя Юрій Рецебуринський, який у складі колегій визнав незаконними рішення про відсторонення двох одіозних суддів – Віктора Кицюка та Оксани Царевич, які виносили рішення проти активістів Автомайдану.

Окрім того, ЧЕСНО вказує на суддів-мільйонерів ВАСУ, яких уже допустили до участі в конкурсі. Ідеться про суддю Миколу Заїку, який у 2015 році потрапив до топ-5 найбагатших суддів України.

“Примітно, що його дружині, Галині Симсі, належить 75% корпоративних прав підприємства, яке має спеціальні дозволи на користування надрами з корисними копалинами бурштину у Рівненській області”, – пишуть експерти руху.

“Йдуть у Верховний Суд і судді з проблемами із пам’яттю, які під тиском перевірок антикорупційними органами у своїх е-деклараціях “згадували” про майно, яке чомусь “забули” задекларувати у своїх паперових деклараціях. Серед таких судді Єрьомін, Олендер, Маринчак, Юрченко, Бившева, Головчук, Іваненко та вже згаданий Швед”, – ідеться у повідомленні.

ЧЕСНО закликає журналістів та громадських активістів долучатися до моніторингу та повідомляти про причетність кандидатів до корупції, вчинення злочинів, порушення прав людини та інших норм законодавства та етики.

Раніше повідомлялось, що у Верховний Суд претендують усього 29% кандидатів не із суддівської системи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter