До України не пустили чотирьох російських журналісток

Дата: 07 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

На територію України не пустили російську журналістку Анастасію Дроздову та ще трьох її колег. Всі вони мали брати участь у щорічній конференції журналістів-розслідувачів.

Про це повідомляє Громадське.

Вказується, що Дроздова – журналістка мережі журналістів-розслідувачів SCOOP. “Ми билися добу. До найостаннішої хвилини. Мої півтори доби без сну, все як у фільмі “Термінал”. Але у в’їзді в Україну мені все-таки відмовили”, – розповіла вона.

Видання з посиланням на власні джерела пише, що, окрім Дроздової, до України також не пустили журналістку видання “Старая Русь” Олену Ніколаєву, Юлію Нікітіну з видання “Фонтанка”, а також Олену Владикіну – журналістку російської газети “Мой район”.

Як повідомив на своїй сторінці у Фейсбук член ради директорів Глобальної мережі журналістів-розслідувачів GIJN Олег Хоменок, всі 4 журналістки мали брати участь у конференції журналістів-розслідувачів, яка щороку проводиться Інститутом розвитку регіональної преси (ІРРП).

У коментарях Хоменок зауважив, що видання, які представляють журналістки, робили в Росії резонансні розслідування, зокрема про “фабрику тролів в Ольгіно” та могили російських військових, які загинули на Донбасі, в той час, як Росія постійно спростовує свою присутність там.

Крім того, керівниця проекту з розвитку розслідувальної журналістики в ІРРП Дарина Шевченко повідомила, що серед обґрунтувань заборони в’їзду для журналісток прикордонники назвали “недостатню кількість коштів для перебування в країні” та “непідтверджену мету приїзду”.

“Ми увесь день боролись (скарги, листи, дзвінки, листи і скарги, безуспішні прийоми громадян) і все дарма”, – написала вона.

У прес-службі Державної прикордонної служби “Детектору медіа” підтвердили цю інформацію.

“Так. Прикордонники діяли в межах компетенції. Громадянам РФ було відмовлено в перетині кордону, оскільки в прикордонників виникли сумніви, що їхня мета візиту відповідає заявленій. Відносно деяких із них прикордонники виконали доручення інших правоохоронних органів”, – повідомив речник ДПС Олег Слободян.

Нагадаємо, увечері 25 листопада, коли українські судна проходили через Керченську протоку в Азовському морі, російські кораблі та катери почали переслідування, вимагаючи зупинитись і погрожуючи застосувати зброю. Згодом російські військові захопили три українські кораблі, поранивши шістьох військовослужбовців.

28 листопада підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя заарештував на 60 днів усіх 24 українських моряків, яких російські силовики затримали 25 листопада в Керченській протоці.

28 листопада Петро Порошенко підписав закон про затвердження указу “Про введення воєнного стану в Україні”.

На період дії воєнного стану доступ іноземних журналістів до тимчасово окупованого Криму та території проведення ОСС діє за оновленими правилами. Також, як повідомлялося раніше, Україна на час ВС не пропускатиме на свою територію росіян чоловічої статі віком від 16 до 60 років.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter