Тільки за пропискою: Мін’юст підписав порядок зарахування дітей до шкіл

Дата: 07 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Міністерство юстиції України підписало порядок зарахування учнів до шкіл.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Міністерства освіти та науки у Facebook.

Документ набере чинності після опублікування в “Офіційному віснику України” – 8 травня. 

“У нас сьогодні день хороших новин! У Мін’юсті підписано Порядок зарахування учнів до 1 класу!!! На нього чекали усі: і діти, і батьки, і школи!” – написали на сторінці відомства.

Радість чиновників не поділяють користувачі мережі, які в коментарях до посту відреагували на нововведення.

“Цікаво, а як МОН вирішить проблему шаленого напливу бажаючих вступити у так звані престижні школи? Адже МОН поки що не має реального механізму боротьби із зловживаннями при реєстрації, а значить, у великих містах у престижних школах із зареєстрованих на території обслуговування буде конкурс 10 осіб на місце”, – пише Станіслав Стеценко.

“Моя дочка не прописана. Живемо на квартирі. Договору немає. Це як тепер? У школу не піде”, – обурюється у коментарях Оксана Дрожина.

На підписання порядку зарахування дітей до школи відреагував активіст та представник проекту “Громадяни в дії” Олександр Равчев.

“Отже, Міносвіти таки додавило Мін’юст і отримало офіційне затвердження порядку про “шкільну прописку”. Можна вважати цей день початком кінця української школи. Повну відповідальність за всі проблеми з цими нововведеннями несе МОН та міністерка Лілія Гриневич. Вони проігнорували всі застереження про недоліки та ризики цієї моделі”, – написав Равчев на своїй сторінці у Facebook.

Нещодавно на сайті КМУ опублікували петицію з вимогою зупинити запровадження в Україні механізму примусової “шкільної прописки до конкретної школи”.

Нагадаємо, що Центр інформації про права людини вказував на ризики порушення прав людини в разі реалізації запропонованого МОН порядку. Експерти дійшли висновку, що діти третини мешканців міських громад можуть втратити можливість навчатися в школах за фактичним місцем проживання, адже запропонований порядок повністю ігнорує потреби осіб, у яких місце фактичного проживання не відповідає зареєстрованому.

Від 3 до 30% мешканців громад в Україні є внутрішніми мігрантами, які орендують житло і не можуть зареєструвати місце фактичного проживання з незалежних від них причин, а тому запропонований МОН порядок дискримінує внутрішніх мігрантів, діти яких позбавляються права на першочергове зарахування до школи за місцем фактичного проживання. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: