Держдеп США оприлюднив статистику нападів та погроз журналістам в Україні

Дата: 31 Березня 2021
A+ A- Підписатися

Станом на 1 вересня 2020 року в Україні було зареєстровано 20 повідомлень про напади на журналістів, що дорівнює кількості інцидентів за такий самий період 2019-го, а також 20 – із погрозами представникам ЗМІ (у 2019-му – 33).

Такі дані з посиланням на дослідження ГО “Інститут масової інформації” наведено в щорічній доповіді про дотримання прав людини в країнах світу, яку оприлюднив державний секретар США Ентоні Блінкен.

Джерело: pixabay.com

Більшість атак на медійників скоїли приватні, а не державні суб’єкти, йдеться в повідомленні.

ІМІ та редактори великих незалежних інформаційних видань також відзначили переслідування журналістів в інтернеті з боку суспільних діячів. Це, на думку дослідників, вказує на дедалі більшу нетерпимість суспільства до інформації, що була визнана не досить патріотичною, за мовчазної підтримки уряду.

Неодноразово фіксувалися повідомлення про напади представників держави на журналістів.

Так, 26 серпня депутати Запорізької міської ради вивели з адміністративної будівлі редактора газети “Гвозді” Богдана Василенка. Той планував узяти участь у засіданні міської ради, щоб дізнатися про місцеві заходи із запобігання COVID-19. Журналіст звернувся до поліції. Станом на середину вересня обвинувачення не висувалося.

Також 29 квітня 2020 року поліцейський ударив журналіста “Громадського телебачення” Богдана Кутєпова, збив його на землю та зламав обладнання. Інцидент стався, коли журналіст вів прямий репортаж з антикарантинного протесту перед урядовою будівлею.

Прикладами нападів з боку приватних осіб стали численні напади на журналістів “Радіо Свобода”, мовиться у звіті.

Зокрема, йдеться про напади на розслідувачів програми “Схеми”, які скоювалися протягом усього 2020 року.

16 березня cпалили автомобіль водія та оператора “Схем”, зазначається у звіті.

Так, 7 серпня журналіст Михайло Ткач виявив імовірні докази прослуховування його помешкання. Він заявив, що отримував анонімні повідомлення, з яких було зрозуміло, що його журналістська діяльність дратує чинних посадовців.

Журналісти “Схем” вважають, що ці напади є відповіддю на їхні критичні матеріали та розслідування корупції на найвищому рівні.

Ще один напад – січневий підпал машини журналістки “Радіо Свобода” Галини Терещук у Львові.

У звіті також подано історію журналістки Катерини Сергацкової, яка є співзасновницею сайту “Заборона”. 3 липня ним була оприлюднена стаття, в якій стверджувалося про нібито зв’язки між радикальними групами та керівниками неурядового проєкту StopFake.org, що має на меті викривати неправдиву інформацію.

Після цього Сергацкова заявила про погрози їй та її родині, що, на думку журналістки, пов’язане з її роботою. Зокрема, її звинувачували в роботі на російські спецслужби. 13 липня Сергацкова виїхала з України через загрозу життю і здоров’ю їй та членам її родини.

Про те, чому в Україні зростає кількість злочинів проти медійників і як журналісти можна захиститися, ZMINA розповідала у власному матеріалі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: