Державний оператор тилу за пів року роботи заощадив понад 13 мільярдів гривень
За пів року роботи Державний оператор тилу (ДОТ) уклав 391 договір на понад 47 мільярдів гривень, зекономивши водночас більш ніж 13 мільярдів гривень.
Про це розповіли в уряді.
До військових частин уже надійшли 38% закупленого обсягу, а більшість закупівель проводять в електронній системі Prozorro.
Економити допомогло точне встановлення очікуваної вартості закупівель, а також використання регулювання, що дозволяє робити закупи для потреб Сил оборони без ПДВ.
Окрім економії коштів, як кажуть в уряді, за пів року вдалося також значно розширити конкуренцію та залучити 24 нових постачальників до закупівель оператора тилу.
Державний оператор тилу створили у відповідь на корупційний скандал, пов’язаний з купівлею харчів та інших речей для військових. Першим про нього написав журналіст Юрій Ніколов.
Звільнений тоді через оборудки заступник міністра винним себе не вважав, а тодішній міністр оборони Олексій Резніков навіть після обрання запобіжного заходу фігурантам називав публікації про корупцію “інспірованою та спланованою історією”, у якої є різні бенефіціари.
Згодом Резніков в інтерв’ю журналістам “Ліги” закликав “усіх, хто має критичне мислення”, уважніше почитати документи, завдяки яким журналіст Ніколов дізнався про розкрадання. Ніколов на прохання міністра опублікував скриншот додатка з документів з обведеними графами із зазначенням “штука – 17 гривень” та звинуватив посадовця в брехні.
Дані про розкрадання на харчах у Міноборони за часів Резнікова підтвердила й Рахункова палата.
Нагадаємо, що корупція руйнівно впливає на права людини.