Депутатам відправили звернення щодо Стамбульської конвенції, яке підписали більше 400 людей

Дата: 21 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Центр інформації про права людини сьогодні відправив персонально кожному депутату Верховної Ради звернення з приводу зволікання з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції).

Приводом для звернення стало голосування 17 листопада у Верховній Раді за проект закону „Про запобігання та протидію домашньому насильству“, під час якого деякі депутати для схвалення законопроекту вимагали вилучити слова „ґендер“ та „сексуальна орієнтація“.

“Звертаємо вашу увагу на те, що ці терміни не є чимось новим для українського законодавства. Так, термін “ґендер” затверджений ще 11 років тому в Законі України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”. А терміни “сексуальна орієнтація” та “ґендерна ідентичність” містяться в українському законодавстві з 2011 року, зокрема в Кодексі законів про працю України, низці вже ратифікованих Верховною Радою конвенцій Ради Європи та міждержавних угод”, – зазначено у зверненні.

Автори звернення вважають неприпустимим вилучення згаданих терміни із законопроекту “Про запобігання та протидію домашньому насильству” (навіть задля компромісів), оскільки вони пояснюють важливі причини виникнення ґендерно обумовленого насильства – в усьому цивілізованому світі цей термін уже став правовим.

У зверненні нагадують, що 17 листопада, також не відбулася довгоочікувана ратифікація Стамбульської конвенції, підписаної Україною ще 2011 року, до якої прикута увага не тільки міжнародних партнерів держави України, а в першу чергу – жінок України, громадянок України, жінок-втікачок та шукачок притулку, жінок без документів, що посвідчують особу, чиї права держава Україна зобов’язалась дотримувати.

“Ми закликаємо не зволікати з ратифікацією Стамбульської конвенції та не шукати безпідставних компромісів для законопроектів, коли йдеться про захист прав більшої частини населення України – а саме жінок. Ми закликаємо дослухатись до голосу експертного середовища та громадськості, і дати шанс людям в Україні жити без насильства в європейській країні, де забезпечені для всіх рівні права й можливості”, – пишуть автори звернення.

Звернення розміщено на сайті Центр інформації про права людини і відкрито до підписання. З 18 листопада його підписали 420 людей і підписи продовжують надходити.

Серед тих, хто підписав звернення, не лише громадські активісти, правозахисники та журналісти, а також представники та представниці різних галузей.

“Що може бути спільного у юристів, музикантів, викладачів, ФОПів, менеджера з негабаритних морських перевезень і манікюрниці, графічного дизайнера і соціологині, інженера-проектувальника, архітекторки, ІТ-спеціаліста і вчительки, адвоката, артиста театру опери і балету і адміністратора комп‘ютерної мережі, менеджера, рекламіста, перекладачки, журналіста і імунолога, технолога, громадської активістки, державного управлінця і архітекторки?

Їх об‘єднало обурення. Обурення через відкладення ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції), і ту дикунську патріархатчину, яку продемонстрував парламент під час обговорення”, – коментує звернення незалежна експертка з ґендерних питань Лариса Кобелянська, яка першою підписала його.

Сьогодні зранку 422 народних депутата отримали персонально електронною поштою листи зі зверненням та підписами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: