Декретну відпустку зараховуватимуть до вислуги у званні

Дата: 07 Вересня 2020
A+ A- Підписатися

До строку вислуги у військовому званні зараховуватимуть час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами.

Відповідний указ опублікували на сайті Офісу президента. 

Зміни внесли до положення про проходження громадянами військової служби в Збройних силах України від 10 грудня 2008 року, а також до низки указів президента, що стосуються проходження служби, зокрема, у Службі зовнішньої розвідки, Управлінні державної охорони, Служби безпеки України, Збройних силах, Держприкордонслужбі, Державній спеціальній службі транспорту та Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації. 

Нагадаємо, що за 10 років кількість жінок в українській армії збільшилась у 15 разів. Станом на 2019 рік в українській армії за контрактом служили понад 27 тисяч жінок.

Як відомо, тільки наприкінці червня 2016 року Міністерство оборони України внесло зміни до свого наказу, який дозволив жінкам-військовослужбовцям офіційно обіймати бойові посади, пов’язані з більшим ризиком і відповідальністю. Це дало можливість жінкам відкрито служити в українській армії і розвідницями, і снайперками, і командирами бойових машин, адже раніше, наприклад, вони воювали в зоні АТО на бойових посадах, але офіційно були оформлені лазницями й куховарками.

Уже цьогоріч жінкам в Україні дозволили навчатись у військових ліцеях. Завдяки цьому до Харківського військового інституту танкових військ поточного року вперше вступили шість дівчат. Також цьогоріч удруге в історії українка отримала звання генерала.

Незважаючи на це, жінки досі стикаються з дискримінацією в армії. Так, наприклад, багато керівних і бойових посад в армії залишаються недоступними для жінок. Ці обмеження прописано у двох наказах Міністерства оборони. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: