Вдруге в історії українка отримала звання генерала

Дата: 26 Березня 2020
A+ A- Підписатися

Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання генерал-майора Юлії Лапутіній.

Про це повідомили у СБУ.

Вдруге в історії країни жінка отримала військове генеральське звання! І вдруге – у Службі безпеки України.Учора…

Опубліковано Служба безпеки України Четвер, 26 березня 2020 р.

Юлія Лапутіна – 53-річна заступниця начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ. Як розповідала жінка в інтерв’ю у 2018 році, половину свого життя вона віддала службі, а також професійно займалася спортивною стрільбою та захистила кандидатську дисертацію з психології. У квітні 2014 року Лапутіна разом з групою “Альфа” висадилась у захоплений бойовиками Краматорськ. Її завданням тоді було налагодити контакти з проукраїнськими активістами, розвідка і передача інформації в Київ. 

У СБУ наголосили, що Лапутіна стала другою українкою, яка отримала звання генерала. Першою це звання у 2018 році отримала начальниця Військово-медичного управління Служби безпеки України Людмила Шугалей.

Нагадаємо, що досі в Україні жінки стикаються з дискримінацію, зокрема, під час роботи у силових структурах та армії. Лише у грудні 2017 року МОЗ скасувало наказ №256, який визначав перелік з 450 заборонених для жінок професій. До цього українкам було заборонено працювати в цілій низці важливих галузей, таких як підземні роботи, керування деякими видами вантажного і пасажирського транспорту, робота в машинному відділенні корабля, низка будівельних спеціальностей. 

Лише минулого року стало відомо, що кількість жінок в українській армії збільшилась у 15 разів. Наразі у в українській армії за контрактом служать понад 27 тисяч жінок.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter