До Харківського танкового інституту вперше вступили курсантки

Дата: 25 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Цього року до Харківського військового інституту танкових військ НТУ “ХПІ” вперше вступили шість дівчат.

Про це повідомляє Інформаційне агентство Міністерства оборони України.

Курсантка Марія – одна з шести дівчат, які вступили навчатися до закладу 

Перший жіночий набір, як зазначають у відомстві, скасував “монополію” чоловіків у сфері озброєння та військової техніки механізованих і танкових підрозділів.

“Про цей навчальний заклад я дізналася досить несподівано – через братового товариша, який цього року його закінчив. У нас у гостях він багато розповідав про своє курсантське життя. Тоді я й вирішила, що саме це – моє. Собі я вже все довела, тепер треба довести іншим, що для нас, дівчат, також є місце в армійському середовищі. Ми готові до будь-яких випробувань. Ми можемо долати ті самі випробування, що й чоловіки. І ми можемо захищати країну не гірше, ніж вони”, – розповіла про свій вибір професії студентка Марія. 

Дівчина зізналася, що деякі люди вважають головним обґрунтуванням її вступу до закладу не власне бажання, а легкість процедури, проте Марія спростовує такі твердження:

Хтось думає, що я прийшла сюди, бо до військового інституту легше вступити. Я подала документи до шести цивільних та двох військових вишів. За результатами ЗНО, я проходила в усі, але вибрала саме інститут танкових військ. За умовами вступу, тут, окрім конкурсу сертифікатів, довелося пройти ще професійний психологічний відбір, а також на рівні з хлопцями здавати іспит з фізичної підготовки – крос, підтягування. Було цікаво і дещо азартно, але легко – точно не було“.

Як відомо, наприкінці червня 2016 року Міністерство оборони України внесло зміни до свого наказу №337, які дозволяють жінкам-військовослужбовцям призначатися на ті бойові посади, що пов’язані з більшим ризиком і відповідальністю у Збройних силах України. Це дало можливість жінкам відкрито служити в українській армії і розвідницями, і снайперками, і командирами бойових машин. Раніше жінки, що воюють у зоні АТО на бойових посадах, заявляли, що офіційно вони оформлені банщицями і кухарками.

Згодом Міністерство охорони здоров’я скасувало наказ №256, який визначав перелік з 450 заборонених для жінок професій. Зокрема, жінкам України було заборонено працювати в цілій низці важливих галузей, таких як підземні роботи, керування деякими видами вантажного і пасажирського транспорту, робота в машинному відділенні корабля, низка будівельних спеціальностей. Серед цих 450 є багато таких, у яких жінки дуже зацікавлені. Це, зокрема, добре оплачувані професії машиніста метро, моториста на кораблі, водія автобуса далекого прямування. Подібні заборони досі діють у багатьох колишніх радянських республіках (у Білорусі, Росії, Вірменії, Грузії, республіках Центральної Азії), це дискримінаційна спадщина радянського минулого, що заважає професійній реалізації мільйонів жінок.

Уже цього року жінкам в Україні дозволили навчатися у військових ліцеях. Незважаючи на це, жінки досі стикаються з дискримінацією в армії. Так, наприклад, багато керівних і бойових посад в армії залишаються недоступними для жінок. Ці обмеження прописані у двох наказах Міністерства оборони. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter