Парадокс ДБР: у відомстві відмовлялись відкрити провадження, яке бюро вже розслідує
У територіальному управлінні Державного бюро розслідування в Полтаві не знайшли підстав відкривати провадження проти поліцейського, який перевищив повноваження і бив затриманого, в той час як Генпрокуратура і ДБР вже розслідували це провадження.
Про це повідомляє ініціатива ОЗОН, яка зверталась до згаданих органів із заявою про правопорушення.
Так, в ОЗОНі нагадали, що монітори ініціативи і зафіксували на відео факт перевищення службових повноважень під час затримання людей у Харкові на початку вересня минулого року. На відео видно, як поліцейський без розпізнавальних знаків став однією ногою на ногу затриманого, а іншою завдав удари затриманому трохи вище коліна. При цьому затриманий не чинив спротиву, а навпаки лежав та руками прикривав голову. Цей інцидент стався в день проведення ходи ХарківПрайд, коли в місті було посилено заходи безпеки і відбувалися затримання.
https://www.facebook.com/OZON.monitoring/videos/2517425425020603/
Представники ініціативи передали ці матеріали управлінню поліції у Харківській області з метою проведення перевірки, після чого опублікували його у відритому доступі. Незабаром поліція повідомила, що не визначила на відео власного співробітника, і не знає, хто зображений на кадрах.
Тоді активісти звернулись до ДБР та Генеральної прокуратури з вимогою почати розслідування правопорушення. І у листопаді 2019 року за ініціативи департаменту з розслідування тортур у Офісі генерального прокурора було відкрито провадження за згаданим інцидентом як в ГПУ, так і в ДБР.
Факт розслідування підтвердив очільник департаменту з розслідування тортур в ОГП Юрій Бєлоусов.
“Разом з ДБР ми проводимо всі необхідні слідчі та процесуальні дії – тримаємо цю справу на контролі”, – розповів він у коментарі ZMINA.
Водночас днями ОЗОН отримав відповідь на своє минулорічне звернення від теруправління ДБР у Полтаві.
У відповіді, підписаній 2 грудня начальником управління Олександром Глуховерею, йдеться про те, що “об’єктивних даних” для відкриття провадження в заяві не викладено і справу не буде внесено ЄРДР.
При цьому, за словами активістів, станом на 2 грудня 2019 року (майже місяць з часу відкриття провадження) слідчі ДБР вже почали виконання своїх обов’язків із розслідування цієї справи.
“Правозахисники прикро здивовані цим “парадоксом” та відповіддю новоствореного органу, діяльність якого покликана запобігати, виявляти, припиняти, розкривати і розслідувати злочини, що вчинили правоохоронці”, – зазначили активісти.