Харківська поліція не може покарати працівника за побиття людини: не впізнає колегу

Дата: 06 Листопада 2019
A+ A- Підписатися

У Харкові поліція не може провести службове розслідування щодо перевищення службових повноважень одного з правоохоронців, адже більше місяця у відомстві не можуть впізнати свого працівника на відео.

Про ситуацію розповіли монітори організації “ОЗОН” і Учасники «ОЗОН» здійснюють об’єктивний, неупереджений моніторинг мирних зібрань та судових процесів..

Поліцейський б`є людину на вулиці Римарській

⚡️⚡️⚡️ Харківська поліція відмовилася проводити службове розслідування щодо побиття затриманого, оскільки «не змогла встановити» свого співробітника.Під час моніторингу подій після Харків Прайд Маршу 15 вересня нашими спостерігачами був зафіксований випадок незаконного застосування фізичної сили з боку працівника поліції. Затримуючи особу на вулиці Римарській 15 разом з іншими правоохоронцями поліцейський без розрізнювальних знаків, як видно на відеозаписі, став ногою на одну ногу затриманого, а іншою здійснив удар трохи вище коліна. На відео видно, що затримана особа не чинить спротиву, а навпаки лежить та руками прикриває голову, що свідчить, на нашу думку, про перевищення службових повноважень працівником правоохоронного органу.4 жовтня координаторка групи "ОЗОН" Любов Галан та провідний експерт Харьковский институт социальных исследований Andrew Chernousov провели робочу зустріч із начальником УПД Поліція Харківської області області та керівником групи поліції діалогу, представивши наш звіт за моніторингом та рекомендації для співробітників. У звіті, серед іншого, був зафіксований описаний раніше інцидент. Після зустрічі ми звернулися до ГУНП у Харківській області з вимогою провести службове розслідування цього епізоду і дати правову оцінку діям співробітника поліції.? Через місяць ми отримали відповідь, в якому управління превентивної діяльності при ГУНП у Харківській області повідомляє, що провести службове розслідування неможливо, оскільки не вдалося розпізнати співробітника поліції, який зафіксований на відеозаписі.‼️ Ми стурбовані таким результатом розгляду нашого звернення і тим, що такі дії спричиняють до посилення безкарності за злочини серед правоохоронців. Це у свою чергу підриває довіру населення до Національна поліція України та не сприяє конструктивному діалогу з громадськістю, яка зацікавлена у підвищенні стандартів роботи поліції.Правозахисна організація Center for Civil Liberties / Центр Громадянських Свобод зараз приймає рішення щодо подальших кроків для подолання безкарності, зокрема з приводу цього інциденту.

Gepostet von Ozon/Озон – громадське спостереження am Dienstag, 5. November 2019

Монітори організації зафіксували факт перевищення службових повноважень під час затримання людей у Харкові на початку вересня. Тоді після проведення “Харків Прайду” поліція зупиняла радикально налаштованих молодиків, які нападали на учасників ходи. 

На відео, яке зняли монітори “ОЗОН”, видно, як поліцейський без розрізнювальних знаків став ногою на ногу затриманого, а іншою здійснив удар трохи вище коліна.

“Затриманий не чинить спротиву, а навпаки лежить та руками прикриває голову, що свідчить, на нашу думку, про перевищення службових повноважень працівником правоохоронного органу”, – розповіли активісти. 

Згодом правозахисники звернулись до Головного управління Нацполіції у області, аби там провели службове розслідування і дали правову оцінку діям, зафіксованим на відео. Однак через місяц активісти отримали відповідь від силовиків. Ті повідомили, що не можуть впізнати зафільмованого співробітника.

“Ми стурбовані таким результатом розгляду нашого звернення і тим, що такі дії спричиняють до посилення безкарності злочини серед правоохоронців. Це у свою чергу підриває довіру населення до Нацполіції”, – підсумовують правозахисники. 

Як відомо, після проведення “Харків Прайду” місцева поліція затримала трьох чоловіків. Вони разом з ультраправими молодиками влаштували сафарі на учасників маршу та розпилювали сльозогінний газ у бік правоохоронців. Згодом суд відправив одного з них до СІЗО на два місяці. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter