Центр “Миротворець” зупиняє роботу сайту (оновлено)

Дата: 10 Грудня 2019
A+ A- Підписатися

Власники сайту “Миротворець” заявили, що зупиняють свої сервери, а доступ до даних центру тимчасово матимуть лише окремі категорії користувачів. 

Про це йдеться у відповідному повідомленні.

Водночас, за кілька годин після його публікації, “Миротворець” додав до тексту наступне речення: “Розраховуємо, що двох годин нам вистачить”. 

“Сьогодні, 10.12.2019, о 18:00 на радість потворам від медіяб****тва, бойовикам та російським найманцям, а також на вимогу деяких об’єктивних обставин ми повністю зупиняємо сервери “Миротворця”, а саме сайт myrotvorets.center та всі його дзеркала. Доступ до відомостей про об’єкти нашого дослідження в розділі “Чистилище” буде тимчасово забезпечений лише для окремих категорій користувачів на визначеному закритому ресурсі”, – написали власники сайту. 

Водночас усі інші проєкти центру, зокрема IDentigraF – система розпізнавання, Myrotvorets news та радіо “Миротворець”, працюватимуть надалі у відкритому і доступному режимі.

Як відомо, Моніторингова місія ООН в Україні закликала Верховну Раду ініціювати закриття сайту “Миротворець” через те, що в його базі містяться персональні дані людей, а це є порушенням законодавства і становить небезпеку. У своїх доповідях експерти зауважували, що навіть Нацполіція для орієнтування використовує дані із сайту “Миротворець”. Через це, зокрема, силовики свавільно утримували під вартою чоловіка без офіційного обрання запобіжного заходу в серпні поточного року. 

Мін’юст також просив власників “Миротворця” не вносити до своєї бази деяких росіян, бо це шкодить Україні в ЄСПЛ.

Нагадаємо, що у 2016 році сайт “Миротворець” тричі оприлюднював списки журналістів з їхніми даними. Вперше “Миротворець” оприлюднив список із понад 4 тисяч особистих даних журналістів, які отримували так звану “акредитацію” в збройному угрупованні “ДНР”, 7 травня 2016 року. Всіх їх автори ресурсу звинуватили в зраді і співпраці із сепаратистами. Крім даних українських журналістів, була оприлюднена інформація про представників таких ЗМІ, як “Вашингтон пост”, “Ньюсвік”, “Нью-Йорк таймс”, “Голос Америки” (США), Польське ТБ, Радіо Польщі, телеканал “Польсат” (Польща), агентство Сіньхуа (Китай), телеканал “Сі-Бі-Сі” (Канада), агентство Франс Пресс, газети “Монд”, “Фігаро” (Франція) та багато інших.

Після третьої публікації даних прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження за фактом оприлюднення персональної інформації журналістів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: