Чотири реальні історії постраждалих від торгівлі людьми об’єднали в аудіосеріал

Дата: 30 Липня 2021
A+ A- Підписатися

В Україні створили документальний аудіосеріал “Зі мною це не станеться”, що розповідає історії постраждалих від торгівлі людьми. 

Про це повідомили в МВС.

Аудіосеріал містить у собі чотири реальні історії людей, які стали жертвами сучасного рабства на території України та за її межами. 

“Ви почуєте розповіді потерпілих, а також коментарі оперативників, які не допустили подальшої експлуатації громадян. Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики, що переживає світ, створюють загрозу потрапляння в ситуацію торгівлі людьми практично всіх соціальних груп населення”, – розповів про проєкт начальник Департаменту міграційної поліції Національної поліції Сергій Пантелеєв.

За даними Міжнародної організації міграції, із 1991 року понад 260 тисяч українців стали жертвами торгівлі людьми, але, як зазначають у МВС, це лише ті, хто повідомив про злочин офіційно. За перше півріччя поточного року правоохоронці вже виявили 130 фактів торгівлі людьми й майже 100 кримінальних проваджень цієї категорії скерували до суду.

Найчастіше жертвами торгівлі людьми в Україні стають жінки, яких відправляють за кордон для надання сексуальних послуг, і чоловіки, які потрапляють у трудове рабство. Фото: Мінцифри

“Ми віримо, що аудіосеріал зможе врятувати щонайменше одне життя, для нас це вже буде неабияким досягненням. Працюючи над проєктом, нам було дуже складно знайти жертв торгівлі людьми, зважаючи на чутливість теми й страх людей говорити про те, що з ними сталося. Однак ми все ж таки знайшли тих, хто не боїться говорити про це вголос, тому що їхні історії можуть допомогти іншим не потрапити в пастку торгівлі людьми”, – зазначив Іван Шестаков, директор зі стратегічного розвитку компанії Megogo, що працювала над створенням серіалу.

Послухати історії можна абсолютно безкоштовно в мобільному застосунку Megogo в розділі “Аудіо” на смартфонах на базі iOS та Android та в автомобілях з аудіосистемою Android Auto та Apple CarPlay.

Презентація серіалу відбулася напередодні Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми. 

Нагадаємо, що Україна перебуває на 49-му місці зі 167 країн світу в рейтингу поширеності сучасного рабства. В таких умовах живе 301 тисяча людей у країні. Правозахисники неодноразово наголошували, що суди не карають винних у торгівлі людьми ефективно. Зловмисники зазвичай навіть не отримують тюремного строку за свої злочини.

Найчастіше жертвами торгівлі людьми в Україні стають жінки, яких відправляють за кордон для надання сексуальних послуг, і чоловіки, які потрапляють у трудове рабство. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: