Члени ТКГ заявили про черговий зрив перемовин: РФ хоче залучити до роботи засуджену за тероризм “експертку”

Дата: 25 Серпня 2021
A+ A- Підписатися

Українська делегація в Тристоронній контактній групі заявила про зрив перемовин, адже Росія попри застереження хоче залучити до процесу засуджену в Україні за тероризм Маю Пирогову. 

Про це повідомила українська делегація ТКГ у телеграмі. 

Мая Пирогова. Фото: з відкритих джерел

Співробітниця так званого “Міністерства інформації ДНР” Мая Пирогова ще у 2018 році отримала заочно 10 років в’язниці за “створення терористичної групи чи терористичної організації. У бойовиків, за даними слідства, жінка відповідає за наповнення пропагандистських медіа. 

Навесні поточного року РФ уже намагалася залучити жінку до перемовин. Тоді це фактично заблокувало роботу політичної групи в Мінську, бо українська делегація вийшла з-за столу перемовин. 

“Якщо люди, засуджені українським судом, будуть знову на засіданні, ми встанемо і вийдемо”,запевняв у березні представник української делегації в ТКГ та журналіст Сергій Гармаш

РФ повідомила про появу як “експертки” Пирогової менш ніж за добу до початку нового засідання. Члени української делегації вже відмовилися проводити консультації з особами, засудженими за тероризм.

“Українська делегація розглядає це як свідому спробу зірвати консультації, особливо зважаючи на попередній досвід блокування російською делегацією роботи політичної підгрупи саме таким чином”, – повідомили вони.

Тристороння контактна група з мирного врегулювання ситуації на Сході України – це уповноважена група представників України та Російської Федерації за модерацією ОБСЄ, яку сформували як засіб для полегшення дипломатичного вирішення війни на Донбасі. Перша зустріч відбулася ще в червні 2014 року, за її результатами проросійські бойовики зобов’язалися припинити вогонь та пересування незаконних збройних угруповань територією України, однак не виконали обіцянки. 

Нині для роботи ТКГ сформували кілька підгруп, зокрема політичну, гуманітарну, економічну, а також з питань безпеки. Нещодавно до гуманітарної підгрупи ввійшла нова представниця – Юлія Красільникова. ZMINA докладно розповідала, що відомо про Красільникову і чому саме її запросили взяти участь у роботі гуманітарної підгрупи.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: