Через тимчасову окупацію Криму ЄС продовжив санкції проти Росії

Дата: 17 Червня 2024
A+ A- Підписатися

Рада Європейського Союзу 17 червня ухвалила рішення продовжити до 23 червня 2025 року санкції, запроваджені ЄС у відповідь на незаконну тимчасову окупацію Росією українського Криму та міста Севастополя.

Про це інформує пресслужба Ради ЄС.

Фото: Сайт Європейської комісії

Обмежувальні заходи, що наразі діють, були вперше запроваджені в червні 2014 року й охоплюють заборону на імпорт до ЄС товарів, що походять з незаконно тимчасово окупованої території (ТОТ) Криму або Севастополя. Крім того, заборона діє на інфраструктурні або фінансові інвестиції та туристичні послуги з незаконно ТОТ Криму або Севастополя.

Серед іншого експорт певних товарів і технологій кримським компаніям або для використання ТОТ Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах, для пошуку, розвідки та видобутку нафти, газу та мінеральних ресурсів також підлягає обмеженням з боку ЄС.

Напередодні Німеччина знову заблокувала ухвалення нового пакета санкцій ЄС проти Росії.

Нагадаємо, 2014 року Росія здійснила військову операцію із захоплення Кримського півострова та провела там нелегітимний “референдум”.

20 лютого 2014 року, під час візиту до Криму помічника президента РФ Владислава Суркова, з Козачої бухти Севастополя, де базувалася 810 бригада морської піхоти Чорноморського флоту РФ, у напрямку виїзду з міста вийшла колона БТРів.
 
Наступного дня російська влада пояснила це тим, що Чорноморський флот РФ у Криму переводить свої частини на “посилений режим охорони через складну політичну ситуацію в Україні”. Йшлося, що частини морської піхоти повинні посилити охорону військових частин РФ не тільки в Севастополі, але й в інших регіонах Криму.
 
6 березня 2014 року ЄС припинив переговорний процес з Росією про пом’якшення візового режиму та про нову угоду про партнерство. Серед іншого, до санкцій потрапили низка російських можновладців. 
 
Окупаційна влада твердить, що вона здійснила військову операцію із захоплення Кримського півострова без жодної краплі крові. Утім, у перші дні російської агресії кримчани висловлювали свій протест окупантам, виходили на мітинги та акції протесту, наражаючи своє життя на небезпеку. Відбувалися свавільні затримання та насильницькі викрадення українців і кримських татар, також під час військової операції РФ загинули громадяни України.
 
День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Україна щороку відзначає 26 лютого. Цю дату присвячено найбільшому мітингу на підтримку територіальної цілісності України та спротиву під стінами Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
 
Як пояснив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, 26 лютого Москва хотіла за допомогою позачергового засідання кримського парламенту створити “гламурну картинку, що, мовляв, кримчани просяться до Росії”.
 
Саме цього дня Росії не вдалося реалізувати “мирний сценарій” приєднання півострова через голосування парламенту, і вранці наступного дня вона розгорнула військову операцію, захопивши будівлю парламенту Автономної Республіки Крим.

Міжнародна спільнота, за винятком кількох країн, продовжує вважати Крим частиною України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter