Cевастополець, який незаконно перейшов держкордон, навчається тепер у Херсоні – правозахисники

Дата: 13 Жовтня 2020
A+ A- Підписатися

17-річний мешканець Севастополя, який незаконно перетнув кордон з Україною через те, що прикордонники ФСБ Росії не випустили його з Криму, навчається наразі в морській академії.

Про це інформує Кримська правозахисна група (КПГ).

“Влітку 2020 року юнак вступив на перший курс Херсонської державної морської академії. У липні він виїхав з Криму через пункт пропуску “Каланчак” (“Армянськ”), подав документи до ВНЗ і повернувся додому. У вересні севастополець поїхав до Херсона на навчання, а в перших числах жовтня приїхав додому на кілька днів за речами. Під час чергової спроби знову залишити Крим юнака зупинили на пункті пропуску “Армянськ” (навпроти українського КПВВ “Каланчак”) російські прикордонники, які відмовили йому у виїзді, пославшись на те, що севастополець уже “вичерпав таку можливість, як “разовий виїзд” у період карантину”, і тепер він може виїхати тільки за наявності гуманітарної причини, зазначеної в розпорядженні уряду Росії”, – мовиться в повідомленні.

Після цього студент вирішив залишити Крим через Керченський міст і вже з території Росії нелегально перетнути кордон, щоб потрапити в академію на навчання.

“Українські прикордонники зупинили юнака на кордоні з Росією в Сумській області. На студента за незаконний перетин українського кордону складено адміністративний протокол. Його, найімовірніше, чекає попередження. Зараз севастополець перебуває в Херсоні, в гуртожитку морської академії, розпочав навчання”, – інформують у Кримській правозахисній групі.

Правозахисники зауважують, що в молодика виникнуть проблеми з російськими прикордонниками, коли той повертатиметься до Криму, бо вони можуть притягнути його до адміністративної відповідальності за ст. 18.1 КпАП Росії (“Порушення режиму Державного кордону Росії”).

Ця ситуація підтверджує той факт, що створені Росією перешкоди для молоді під час перетину "російських" КПВВ з Кримом порушують право жителів Криму на доступ до освіти, істотно обмежуючи їхні можливості навчання в освітніх установах на підконтрольній Україні території.

Кримська правозахисна група

Нагадаємо, напередодні ZMINA повідомляла, що  наряд прикордонного відділення “Стара Гута” зупинив на кордоні з Росією в Сумській області 17-річного севастопольця. Молодик намагався незаконно потрапити до України.

Читайте також інтерв’ю ZMINA про вступну кампанію – 2020 з освітньою експерткою Валентиною Потаповою “Кримчанам краще вступати до українських вишів, чиї дипломи визнаються у світі”

В Україні триває вступна кампанія для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій до 23 жовтня. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter