Більшість українців вважає важливим критикувати хибні рішення влади
Щонайменше 70% опитаних соціологами українців вважають важливим критикувати можливі хибні рішення влади, а наполягають на уникненні будь-яких суперечок – 25%.
Такі дані дослідження Київського міжнародного інституту соціології.
Соціологи опитали 2007 респондентів, що мешкають у всіх регіонах країни, крім АР Крим.
Ситуацію зі сприйняттям критики влади фіксують у всіх регіонах.
Дослідники порівнювали дані, отримані під час опитування 30 вересня – 13 жовтня, а також дані, отримані під час опитування 23–27 травня. Вони кажуть, що відтоді ситуація стала діаметрально протилежною.
“Тоді 68% вважали, що всі суперечки мають бути відкладені, а наполягали на допустимості критики – 26%”, – цитують дані весняного дослідження соціологи.
Заступник директор КМІС Антон Грушецький, коментуючи результати, каже, що, вочевидь, найбільшим фактором змін настроїв є питання корупції та українці не хочуть замовчувати її.
“Разом з цим, як ми показували раніше, 59% все-таки бачать позитивні зрушення у боротьбі з корупцією, і важливо для влади, ЗМІ та громадськості правильно комунікувати розслідування, арешти тощо, щоб населення дійсно бачило результати й вірило в ефективну боротьбу. Крім цього, запит на єднання зберігає свою потужність, українці – проти чвар і конфліктів”, – додає він.
Нагадаємо, що третина українців вважає безнадійною ситуацію з корупцією в країні.