Більшість українців вважає людей, які залишилися в окупації, заручниками Росії та життєвих обставин – соцопитування

Дата: 22 Січня 2025
A+ A- Підписатися

Більшість громадян вважає, що співгромадяни, які лишилися на тимчасово окупованих Росією територіях (ТОТ), є заручниками складних життєвих обставин та заручниками Росії. 

Про це свідчать результати опитування громадян Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова.

Під час опитування соціологи запропонували громадянам варіанти відповідей, що використовуються в публічному дискурсі для опису людей, які залишилися в окупації.

42% респондентів обрали варіант, що характеризує людей з ТОТ як заручників складних життєвих обставин.

З-поміж інших характеристик людей з ТОТ 22% опитаних зазначили, що такі люди є заручниками Росії.

Негативні характеристики для опису людей з ТОТ загалом обрало 27% респондентів. З них 13% вважає таких людей пристосуванцями, 9,5% – пасивними прихильниками “русского мира” та СРСР, а 4% – зрадниками, які підтримали збройну агресію Росії.

Серед іншого соціологічне опитування виявило, що в разі повного відкриття кордонів для всіх категорій населення 70% опитаних українців висловили небажання переїжджати до іншої країни на постійне проживання.

Опитування охопило 2016 респондентів віком від 18 років, що проживають у 22 областях України та місті Києві. Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою, і теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, 21 січня 2025 року Коаліція правозахисних організацій, які опікуються питаннями захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, оголосила 13 пріоритетних кроків для Верховної Ради та Кабміну у сфері захисту прав людини в умовах збройної агресії проти України на 2025 рік. Правозахисники закликали владу, зокрема, розбудувати систему підтримки зв’язків зі своїми громадянами в окупації, які країна-агресор систематично намагається розірвати.

Експертка Центру прав людини ZMINA з питань внутрішнього переміщення Марія Красненко пояснила, що ці 13 пріоритетних кроків пов’язані між собою для того, щоб державна політика була комплексною, єдиною і враховувала питання, які є актуальними для постраждалих від війни громадян. 
 
Коаліція висловила готовність до взаємодії, співкоординації та співпраці з урядом і парламентом “задля того, аби держава Україна вистояла, перемогла”. 
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter