Більш як 30% шукачів роботи в Україні зіткнулися з упередженнями через інвалідність
Серед людей з інвалідністю, які шукали роботу останніми роками в Україні, понад половину зіткнулися з упередженнями, переважна частина яких була пов’язана зі станом здоров’я.
Такі дані аналітики платформи Work.ua.

Станом на березень поточного року на платформі налічували 4477 кандидатів, які в профілі мали згадку про інвалідність, а це всього 2% всієї кількості шукачів. Водночас офіційно з-поміж українців 3 мільйони мають інвалідність, а через велику війну їхня кількість зростає.
Більшість людей з інвалідністю, які шукають роботу через Work.ua, – це чоловіки (68% проти 32%). Цікаво, що серед працівників з інвалідністю майже 60% мають досвід роботи понад п’ять років, а от серед тих, хто інвалідності не має, таких 41%.
Щодо віку, то найбільше шукачів роботи 45–54 років, слідом іде група 35–44 років, а закриває трійку група 25–34 роки. Менш як 1% шукачів – це підлітки 16–17 років з інвалідністю, а ще 8% – група 18–24 роки.
Лише 16% – це люди, старші за 55 років.
Щодо дискримінації, з якою зіткнулися шукачі, то понад 30% причиною упереджень з боку роботодавців назвали саме статус інвалідності, а ще 21% – вік та стать. З-поміж опитаних 48% з дискримінацією не зіткнулись.
Опитування, проведені за останні понад три роки, вже показували, що роботодавці переважно не готові працювати з кандидатами, старшими за 40 років, притому що невдовзі пенсіонерів в Україні буде більше, ніж молоді.
Нагадаємо, що кожна друга людина у світі упереджена щодо віку, але переважно ейджизм поширений у країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Дискримінація за віком має чимало негативних наслідків, наприклад погіршення фізичного і психічного здоров’я, ізоляція від соціуму і самотність, фінансова незахищеність, загальне зниження якості життя, а також передчасна смерть.
До початку повномасштабного російського вторгнення дві третини українців вважали, що нібито існує вік, коли “пізно” змінити фах.
Фотографія обкладинки: Sky News